За втора поредна седмица броят на посетителите от България на

...
За втора поредна седмица броят на посетителите от България на
Коментари Харесай

Заради напрежението между София и Скопие: Все по-малко българи ходят на пазар в Делчево

За втора поредна седмица броят на посетителите от България на градския пазар в Делчево понижава. И тази събота, както и предходната, търговци се оплакаха, че няма нормалния напор от посетители от България, което съгласно тях може да се дължи на последните политически събития в двете страни, заяви Българска телеграфна агенция, базирайки се на информация от организация МИА.

" Не можем да твърдим сигурно до каква степен последните политически събития са повлияли на визитата на жители от Република България, само че считам, че най-малко през последния месец българите на съботния пазар в Делчево доста понижиха. Нямаме проблем с тях, тъй като те са наши клиенти, купуват съвсем всичко, което продаваме и ние доста печелим от това ", споделя търговец от Делчево.
 
Последната огромна група гости от България беше следена в деня на честването на рождения ден на великия Гоце Делчев. Тогава те подчертаха, че не се интересуват от политика и че в Делчево, който е първият град след прекосяване на границата сред България и Северна Македония, идват извънредно по работа, да си купят нещо от пазара и да посетят ортодонт, защото цената на стоматологичната услуга тук е по-ниска от тази в България.
 
Междувременно завърши построяването на новия градски пазар в Делчево, а упованията на търговците са скоро той публично да проработи.
 
Освен усъвършенствани условия за разпространение на продуктите си, търговците от новия градски пазар чакат и по-добра отбрана, изключително при зимни условия.
 
Като се има поради, че пазарът е затрупан и ограден от две страни, считам, че ще бъдем предпазени при дъжд или сняг. От друга страна пространството е по-голямо, което значи по-голям човекопоток, а оттова и по-голяма опция за облага, споделят част от търговците, които през днешния ден, в границите на пазарния ден, изложиха продукцията си на остарелия пазар в центъра на града.

В идващия интервал, с решение на Общинския съвет на Делчево, се чака новият градски пазар да бъде предаден за ръководство на публичното комунално дружество „ Брегалница “, което ще има задължението да се грижи за обекта, само че и да организира транспарантна процедура за отдаване чартърен на щандовете и магазините в границите на обекта градски пазар.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР