За Украйна би било неприемливо просто да отстъпи територия в

...
За Украйна би било неприемливо просто да отстъпи територия в
Коментари Харесай

Сирски пред Sky News: За Украйна е неприемливо просто да отстъпи територия в рамките на каквото и да е мирно споразумение с Русия

За Украйна би било недопустимо просто да отстъпи територия в границите на каквото и да е спокойно съглашение с Русия, декларира в изявление за главнокомандващият Въоръжените сили на Украйна Александър Сирски.

Генерал Сирски декларира, че " обективен мир “ може да бъде реализиран единствено в случай че се прекратят боевете по актуалните фронтови линии и по-късно се проведат договаряния.

Показвайки цялостна липса на доверие в изказванията на Кремъл, че желае да постави завършек на войната, той упреква Владимир Путин, че употребява опитите на Доналд Тръмп да посредничи в мирните договаряния като " прикритие “, до момента в който съветските войски се пробват да завземат още територии със мощ на бойното поле.

Тази рядка интервенция е най-ясният до момента знак за алените линии на украинската войска, до момента в който Вашингтон се пробва да контракти съглашение, което – съгласно първичния план – би изисквало Киев да съобщи на Москва целия район Донбас в източната част на страната.

Президентът Володимир Зеленски, подсилен от Обединеното кралство и други европейски съдружници, се пробва на дипломатическия фронт да укрепи позицията на Украйна.

Но президентът Путин съобщи, че Русия или ще завземе Донбас с военни средства, или украинските войски ще би трябвало да се отдръпват.

Съдбата на Европа е под опасност

Говорейки искрено, военачалник Сирски, главнокомандващ на въоръжените сили на Украйна, алармира, че бойците на страната му ще продължат да се борят, в случай че дипломацията се провали, и предизвестява, че ориста на цяла Европа е под опасност.

" Нашата съществена задача е да защитим земята си, страната си и популацията си “, декларира той в извънредно изявление в мазето на постройка в източна Украйна.

" Естествено, за нас е недопустимо просто да се откажем от територия. Какво значи това – да предадем земята си? Именно по тази причина се борим, с цел да не се откажем от територията си. “

Много бойци починаха в битката за Украйна, откогато Русия за първи път завладя полуостров Крим и нападна районите Донецк и Луганск, които съставляват Донбас, през 2014 година

След пълномащабната инвазия на Путин през февруари 2022 година стотици хиляди украински цивилни бяха мобилизирани да се борят паралелно с професионалните бойци.

Русия надалеч от първичната си цел

Почти четири години по-късно Русия окупира съвсем една пета от Украйна, в това число огромни елементи от Донбас, само че е надалеч от първичната си цел да наложи прокремълско държавно управление в Киев.

На въпроса дали жертвата на тези хора, които дадоха живота си в отбрана на страната си, ще бъде безрезултатна, в случай че Украйна бъде принудена да съобщи на Москва територията, която към момента управлява в Донбас, военачалник Сирски, дава отговор: " Знаете ли, даже не си разрешавам да премислям подобен сюжет.

Всички войни рано или късно свършват и, несъмнено, ние се надяваме, че и нашата ще свърши. А когато това стане, би трябвало да бъде открит обективен мир.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР