Раждане след инвитро: Родители осъзнават, че бебето им има друг биологичен произход. И го откриват
За Тифани и Стивън раждането на щерка им е най-щастливият миг в живота им. Но за двойката от Съединени американски щати радостното събитие слага началото и на един непосилен интервал по търсене на истината.
През 2020 година в репродуктвината клиника IVF Life в Орландо, американския щат Флорида, мъжът и дамата замразяват три жизнеспособни ембриона за бъдеща бременност.
През април 2025 година един ембрион е подложен в матката на Тифани. Сред страстите от раждането през декември майката и бащата остават изумени. Двамата осъзнават, че няма по какъв начин те да са биологичните родители на новородената Ший. Но са решени да открият какъв е биологичният генезис на детето.
И двамата родители са бели, а съгласно желае, заведен в съда в Орландо, бебето им има „ тип на дете, което не е от бялата раса “.
Още през януари Тифани и Стивън декларират, че въпреки „ да обичат щерка си повече, в сравнение с думите могат да изразят “, те се усещат „ морално задължени да намерят нейните генетични родители “.
Страхът им, че бебето им може да бъде отнето когато и да е, е прекомерно огромен.
„ Резултатите от тестванията, които получихме, удостоверяват, че генетичните родители на нашето бебе са разпознати “, споделят Тифани и Стивън посредством юриста си, представен от списание People.
ДНК проби откриват, че бебето Ший е със 100 % южноазиатски генезис. От клиниката в Орландо декларират, че са разпознали една южноазиатска двойка от 16 евентуални родители, чиито дати на добиване на яйцеклетки и трансфер на ембриони са били почти по същото време като тези на Тифани и Стивън, показва NBC news.
Родителите, отглеждащи Ший досега, не желаят да оповестяват обществено произхода на бебето.
Мистерията към инвитро процедурата обаче не е завършила.
„ Това затваря една глава от нашето сърцераздирателно пътешестване, само че повдига нови въпроси, на които към момента би трябвало да се отговори “, показва двойката.
Тя завеждат дело против клиниката и нейния шеф, откакто неведнъж се пробва да получи отговори. Без резултат.
По-рано този месец от клиниката оповестиха, че ще спре да действа на 20 май. Съдебните производства не престават.
Най-тежкият въпрос е: Искат ли биологичните родители детето си?
Само едно нещо е толкоз несъмнено през днешния ден, колкото беше в деня, в който се роди щерка ни – ще обичаме това дете и ще бъдем нейни родители вечно “, коментират Тифани и Стивън преди дни.
Биологичните родители на Ший към момента не са подали молба за вдишване на настойничество над детето.
Остава неразбираемо какво се е случило със личните ембриони на двойката.




