Лукс или кич: Собственик на Rolls-Royce си поръча джанти в стил Rolex
За тези, чието всекидневие се мери в блясъка на диаманти и тиктакането на шестцифрени часовници, елементарната грациозност постоянно не е задоволителна. Запознайте се с Клаус Кьонигсале, висококласен бижутер, който реши, че неговият черен Rolls-Royce Phantom VIII Series II се нуждае от малко повече искра, и разпореди на Novitec да сътвори нещо, което може да бъде разказано единствено като автомобилно украшение. Резултатът е Phantom, който наподобява безусловно като да се движи върху рамката на най-емблематичния часовник в света: Rolex Submariner.
Макар концепцията да звучи като неуместна небивалица на изкуствен интелект, Novitec удостовери, че са основали този модел по поръчка, който уголемява границите на персонализирания разкош. Вече внушителният Phantom, приключен в дискретно черно със сребърни акценти, е оборудван с персонализирани колела Novitec SP3 със комплициран дизайн, който е ясна и недвусмислена отпратка към фамозния часовник.
Дизайнът включва тежките хаш маркировки и дълбоките ръбове, които се намират на рамката на Submariner. Центърът на колелото е маркиран с изчистена типография, изобразяваща името на притежателя, „ Klaus “. Надписът към главината гласи: „ Dein Lieblingsjuwelier auf der Ko “, което се превежда като „ Вашият обичан бижутер на Ko “ – гордо позоваване на извънредния търговски регион Kоnigsallee.
Това извънредно равнище на персонализация отстранява всяко подозрение по отношение на желания часовник на притежателя, трансформирайки обичайно дискретния, ултралуксозен седан в преносим знак на статус. Макар че кръстосаното брандиране сред първокласни часовници и автомобилни марки от висок клас (Bugatti, McLaren) е постоянно срещано, този Novitec Phantom е може би първият случай, в който циферблатът на часовника е прибавен към екстериора на автомобила.




