За състезателния уикенд в Сао Пауло Пирели ще достави на

...
За състезателния уикенд в Сао Пауло Пирели ще достави на
Коментари Харесай

В Пирели очакват интересни състезания в Бразилия

За спортния уикенд в Сао Пауло Пирели ще достави на тимовете сликове от моделите С2, С3 и С4, като тази конкуренция е последната, която е със спринтово съревнование.

“Интерлагос ” в Сао Пауло е третата най-къса писта в календара на Формула 1 - изясни моторспорт шефът на Пирели Марио Изола. - Тук се кара против часовниковата стрелка, редуват се бързи и приблизително бързи завои като комплекса “Сена ”. Гумите не са подложени на огромно натоварване при ускоряване и прекъсване, а отсъствието на мудни завои понижава износването на задните гуми. ”

Изола направи и забавен коментар по отношение на спринтовата конкуренция в събота.
 Шефовете на Формула 1 преборили протеста на Ред Бул Шефовете на Формула 1 преборили протеста на Ред Бул
“Това ще е финалният спринт за този сезон, ще е забавно да забележим новите коли във Формула 1 в този формат на това към този момент историческо трасе - съобщи Изола. - Стратегията още веднъж ще има основна роля. Не забравяйте, че през 2021 половината водачи стартираха с меки сликове, а другата половина - със приблизително твърди. Сега ще е забавно да забележим в каква посока ще поемат тимовете. ”
 Верстапен не схваща желанието във Формула 1 да има повече спринтове Верстапен не схваща желанието във Формула 1 да има повече спринтове
И за наслада на почитателите Изола предвижда доста екшън и изпреварвания на пистата.
 Доктор Марко: Таванът на бюджетите не трансформира нищо! Доктор Марко: Таванът на бюджетите не трансформира нищо!
“Въпреки, че обиколката на “Интерлагос ” е къса, тук стават доста изпреварвания. Хамилтън завоюва тук предходната година, макар че започва 10-и, само че употребява тактика с две прекъсвания в бокса. С оглед на опциите на новите коли и гумите, мисля, че ни чака забавно съревнование с доста борби и изпреварвания ”, добави шефът на Пирели.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите надпревари от MotoGP, WRC, NASCAR и Supercars, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.

Снимки: Gettyimages
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР