За пръв път от два месеца танкер, пълен с втечнен

...
За пръв път от два месеца танкер, пълен с втечнен
Коментари Харесай

За пръв път от два месеца танкер, пълен с втечнен природен газ премина през Ормузкия проток

За пръв път от два месеца танкер, цялостен с полутечен природен газ мина през Ормузкия пролив
Изцяло претрупан с полутечен природен газ танкер е минал през Ормузкия пролив през днешния ден, като това е
първият сходен случай на прекосяване на напълно цялостен
с газ кораб от началото на март, когато проливът беше на практика затворен заради спора в Близкия изток, съобщи Франс прес, като цитира данни на
компанията Kpler, профилирана в следенето на трафика по море на артикули и първични материали.
Според данните на компанията танкерът „ Mubaraz “, следен от националната петролна компания на ОАЕ,
е напуснал Персийския залив през април с 132 890 куб. м
полутечен природен газ на борда му, като е минал през протока, през който
в спокойно време минават към 20% от международната търговия, оповестява Българска телеграфна агенция.
Корабът е натоварил стоката си на остров Дас в ОАЕ на 2 март и е изключил транспондера си в края на март за един месец, преди да стартира още веднъж да излъчва край крайбрежията на Индия.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР