За пръв път от 59 г.: Кралица Елизабет II пропусна важно политическо събитие
За пръв път от близо шест десетилетия кралица Елизабет Втора пропусна едно от най-значимите събития в политическия живот на Обединеното кралство поради проблеми с подвижността, написа.
Британският престолонаследник принц Чарлз произнесе за пръв път от името на 96-годишната английска кралица тирада пред депутатите при откриването на сесиите на Народното събрание. 73-годишният принц на Уелс дойде в Уестминстърския замък, с цел да прочете законопроектите на държавното управление.
На церемонията участва и Камила, която седеше отляво на брачна половинка си. За пръв път на събитието присъстваше и първородният наследник на Чарлз – принц Уилям, като херцогът на Кеймбридж седеше отдясно на татко си.
В качеството си на държавен глава кралицата нормално ръководи годишното събитие, като прочита законодателната стратегия на своето държавно управление в послание от позлатения престол в Камарата на лордовете.
Кралицата е пропуснала единствено два пъти да участва на откриването на английския парламент през своето 70-годишно ръководство - през 1959 година и 1963 година, когато е бременна със синовете си Андрю и Едуард.
Вижте повече за кралица Елизабет Втора в.
За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!
Бъдете с нас и във и!
Източник: btvnovinite.bg
КОМЕНТАРИ




