Кмете, къде са ти дърветата?! Близо 500 фиданки тънат в бурени заради лошото управление на шефа на БКС Сашко Вълков /снимки/
За последните два месеца във Враца са посадени над 500 дръвчета. Кампанията цели да трансформира града под Околчица в един от най-зелените и чисти в страната. Точно заради тази причина локалната администрация всяка година провежда сходни начинания, които като се изключи че сплотяват врачани, подкрепят за по-красивата визия на града.
По данни на кмета на Враца Калин Каменов тази година посадените близо 500 млади фиданки са японска вишна и липа. Като в центъра на града локалната администрация е заложила на обичайните японски вишни, а в кварталите са засадени обичаните на врачани липи, които години наред бяха част от емблемата на регионалния център.
Тази година обаче има нещо друго в цялата картинка. Ще попитате, кое е то? Новият шеф на преструктурираното общинско дружество БКС Сашко Вълков.
Благодарение на него и неговият екип, който по думи на Вълков го саботира на ежедневна база, новите дървета на кмета не се виждат. Те се крият някъде всред огромните треви и шубраци, които взимат превес в града. А и освен.
Вече нееднократно медията ни писа за непочистени отпадъци и нескопосано окосени тревни площи. Като в последно време даже и нескопосаното косене липсва. Пример за това е голямата трева, която към този момент доближава размерите на един човек.
Явно новата политика на врачанското БКС не е да почиства града, а да го замърсява. А самодейността „ зелен град “ се схваща по напълно различен метод от шефа му Сашко Вълков.
Вече съществено започваме да се замисляме, дали саботажът, за който Вълков не стопира да приказва, откогато е началник на общинското дружество, не идва от негова страна. Дали упоритостите на локалната администрация за чист, зелен и екологичен град няма да останат неосъществени фантазии поради един неблаговиден мъж? Или пък продуцентите на кино лентата „ Джурасик парк “ си търсят нова театрална площадка и Вълков е решен да трансформира града в такава за по-реалистично…
По данни на кмета на Враца Калин Каменов тази година посадените близо 500 млади фиданки са японска вишна и липа. Като в центъра на града локалната администрация е заложила на обичайните японски вишни, а в кварталите са засадени обичаните на врачани липи, които години наред бяха част от емблемата на регионалния център.
Тази година обаче има нещо друго в цялата картинка. Ще попитате, кое е то? Новият шеф на преструктурираното общинско дружество БКС Сашко Вълков.
Благодарение на него и неговият екип, който по думи на Вълков го саботира на ежедневна база, новите дървета на кмета не се виждат. Те се крият някъде всред огромните треви и шубраци, които взимат превес в града. А и освен.
Вече нееднократно медията ни писа за непочистени отпадъци и нескопосано окосени тревни площи. Като в последно време даже и нескопосаното косене липсва. Пример за това е голямата трева, която към този момент доближава размерите на един човек.
Явно новата политика на врачанското БКС не е да почиства града, а да го замърсява. А самодейността „ зелен град “ се схваща по напълно различен метод от шефа му Сашко Вълков.
Вече съществено започваме да се замисляме, дали саботажът, за който Вълков не стопира да приказва, откогато е началник на общинското дружество, не идва от негова страна. Дали упоритостите на локалната администрация за чист, зелен и екологичен град няма да останат неосъществени фантазии поради един неблаговиден мъж? Или пък продуцентите на кино лентата „ Джурасик парк “ си търсят нова театрална площадка и Вълков е решен да трансформира града в такава за по-реалистично…
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




