За пореден път служителите на затвори и арести в България

...
За пореден път служителите на затвори и арести в България
Коментари Харесай


За пореден път служителите на затвори и арести в България ще излязат на протест с искане за подо

За следващ път чиновниците на затвори и арести в България ще излязат на митинг с искане за подобряване на заплащането и по-добри условия на труд, оповестиха от пресцентъра на Синдикат на чиновниците в пандизите в България.

Надзирателите ще стачкуват в деня на професионалния си празник – 29 януари.

Работещите в пандизите и арестите дружно с охраняващите правосъдните здания и магистратите в България ще стачкуват за следващ път със събрания навън в отбрана на своите претенции пред постройките на пандизите в цялата страна.

Надзирателите упорстват и за увеличение на щатната численост и ограничения за отбрана от страна на страната в случаите на посягане над тях.

В София митингът ще стартира в 7.30 часа пред входа на Софийски областен съд и ще продължи от 9.30 часа пред постройката на Главна дирекция " Изпълнение на наказванията " при Министерството на правораздаването на бул. " Ген. Н. Столетов " 21.

Протести ще има и в пандизите във: Варна - 12.00 часа; Бургас - 12.00 часа; Пловдив - 9.00 часа; Ловеч - 8.00 часа; Сливен - 10.30 часа; Пазарджик - 9.00 часа; Стара Загора - 9.00 часа; Бобов дол - 9.30 часа; Враца - 9.00 часа; Белене - 12.00 часа; Бойчиновци - 8.30 часа.

Сред протестиращите ще бъдат и служителките от женския затвор в Сливен . На 15 ноември предходната година те сложиха трикольорни ленти в символ на митинг, като така поддържаха настояванията на синдиката за двайсетпроцентно нарастване на работните заплати, както и съпътстващите спомагателни заплащания с непрекъснат темперамент и други хонорари и заплащания за личния състав, равностойни на чиновниците на Министерство на вътрешните работи.

Протестната акция ще продължи по време на българското председателство на Съвета на Европейски Съюз под надпис „ Европа и за нас “.

Следващото мероприятие ще се организира на 31 януари пред Съдебната палата в София и съдилищата в огромните регионални градове.

В взаимозависимост от държанието на институциите, акцията на Сдружение „ Синдикат на чиновниците в пандизите в България “ ще продължи и в идващите месеци с флашмоб осъществявания и митинги на разнообразни места в София в това число и по време на визитите на министрите на правораздаването от Европейския съюз.
Източник: offnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР