За по-малко от 24 часа над 3500 души са подали

...
За по-малко от 24 часа над 3500 души са подали
Коментари Харесай

Над 3500 души кандидатстваха за компенсацията от 20 евро заради поскъпването на горивата

За по-малко от 24 часа над 3500 души са подали заявление да получат 20 евро като отплата за повишаването на горивата . Това демонстрират данните на Агенцията за обществено подкрепяне (АСП), която ще изплаща средствата на претендентите, отговарящи на изискванията да ги получат.

Мярката беше задействана през вчерашния ден от държавното управление, откакто междинната цена на дребно на дизела в страната се задържа на 1,60 евро за литър за трети следващ ден. Очаква се първите заплащания по мярката да стартират след 15 април. 

Заявление за отплата е належащо да подадат само жителите, които през януари или февруари 2026 година не са получавали обществени помощи от АСП. За да получат средства през април, те би трябвало да аплайват в дирекция „ Социално подкрепяне “ по сегашен адрес до 31 март. Документите могат да се подадат на място, посредством лицензиран пощенски оператор или през Портала за електронни услуги на Министерството на електронното ръководство. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР