За по-малко от 24 часа бяха събрани нужните за момента

...
За по-малко от 24 часа бяха събрани нужните за момента
Коментари Харесай

Първо в Lupa.bg: Събраха за един ден 7000 евро за Георги Стайков

За по-малко от 24 часа бяха събрани нужните за момента 7000 евро за артиста Георги Стайков, който е прикрепен на легло и страда от множествена склероза, научи първо Lupa.bg. 

насочи апел към " положителните хора " да му дарят 7000 евро. " Диагностициран съм с множествена склероза от 15.05.2019 година Помогнете ми! Имам потребност от ежедневна рехабилитация, само че сумата  е непостижима за мен. Затова диря помощ от вас, благи хора ", този апел от името на Георги Стайков бе оповестен в платформата за събиране на дарения pavelandreev.bg.

Ден по-късно парите незабавно бяха събрани от десетки анонимни и очевидни донори, всеки от които е дарил от 1 до 70 евро.

Кампанията към момента продължава и евентуално ще бъдат събрани доста повече от нужните първоначално 7000 евро, сподели инспекция на Lupa.bg.

Заболяването на Георги Стайков прогресира с всеки минал ден. Той живее самичък в дома си в Бургас, а при него всеки ден идва кинезитерапевтът Ибрям Хаджиали.

Актьорът е прикрепен на легло от 4 години и се придвижва единствено с инвалидна количка, само че към този момент и на нея му е мъчно да седне.

Звездата от " Вчера " призна неотдавна, че дните му минават в гледане на телевизия, тиктакане на телефона и проучване на езици. 

Всеки ден учи турски с Ибрям и това е 19-ият му език, споделя Стайков. Освен всички европейски езици артистът владее старогръцки, латински и старобългарски, тъй като е приключил Националната гимназия за антични езици и култури с цялостно отличие.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР