За първи път в Карлово бе отслужена панихида в памет

...
За първи път в Карлово бе отслужена панихида в памет
Коментари Харесай

Карлово почете героите на 28 Стремски полк

За първи път в Карлово бе отслужена панихида в памет на починалите воини от 28-ми Стремски пехотен полк взели интензивно присъединяване в освобождението на Източните Родопи. Церемонията се организира в региона на 61-ва Стрямска механизирана бригада – заслужен правоприемник на воините от 28 –ми Стремски пехотен полк.

Слово произнесе кметът на община Карлово доктор Емил Кабаиванов.

„ Тези, които починаха от 28-ми Стремски пехотен полк и хилядите рожби на майка България, потеглиха да осъществят огромния блян, който стоеше пред Българската страна след нейното Освобождение. Идеалът, да бъдат обединени в една страна всички територии, гранични на България тогава, в които живее обичайно българско население. В които стотици години е живяло българско население и които постоянно са били част от майка България….Да бъде безконечна паметта на починалите от 28-ми Стремски пехотен полк за свободата, независимостта и целостта на България. Вечна памет! “, бяха думите на кмета пред присъстващите посетители и военнослужещи от 61-ва Стрямска механизирана бригада.

Отец Марко Тодоров архиерейски наместник на Карловска духовна околия отслужи Заупокойна панихида в памет на починалите.

На ритуала участваха военачалник Константин Попов - депутат и Председател на комисията по защита, доктор Емил Кабаиванов кмет на община Карлово, депутати от 44-то Народно заседание, военачалник Пламен Йорданов пълководец на 61-ва Стрямска механизирана бригада, общински съветници.

В знак на благодарност бяха сервира венци и цветя пред „ Паметника на починалите воини във войните 1912-1918 г.”./Марица.бг
тагове воин 28 стремски полк  Карлово уважи героите на 28 Стремски полк
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР