За първи път, прецедент – водач на товарен автомобил да

...
За първи път, прецедент – водач на товарен автомобил да
Коментари Харесай

Тенчо Тенев за инцидента на Витиня: МВР и Пътна полиция са реагирали много бавно

За първи път, казус – лидер на товарен автомобил да откаже подпомагане на пътните органи. Доколкото разбрах и доколкото прочетох – не съм бил очевидец на мястото на самото произшествие, пътноподдържаща компания, е влезнала вътре в тунела. Помолили са лидера на товарния автомобил да даде опция на профилирана техника да изведе автомобила отвън тунела. Той е отказал и след известно време екип на " Пътна полиция " е отишъл на място – също са го помолили, само че и на тях е отказал, разяснява Тенчо Тенев - някогашен шеф на " Пътна полиция " към Столична дирекция на вътрешните работи.

Припомняме, че тежкотоварен автомобил блокира придвижването на Автомагистрала " Хемус " през вчерашния ден.

Инцидентът съответства с огромното прибиране след Великденските празници. Шофьорът на тира е арестуван. Той ще бъде лишен и от правото си на ръководство поради това, че се е движел против забранителен знак за товарни коли.

Като виждам каква колона се e образувала - от 25 км, това значи, че екипът на " Пътна полиция " е отишъл много по-късно на мястото на случая. Реакцията в такива случаи, както сподели и основният секретар на Министерство на вътрешните работи - задържане на лидера след несъблюдение на полицейско предписание. Голямо нарушаване е и че товарният автомобил се е движел при забранителен знак за придвижване на товарни коли в избран сектор от пътя, уточни Тенев.

Той счита, че органите на Министерство на вътрешните работи и " Пътна полиция " са реагирали доста постепенно.

" Знаете, че в такива моменти, когато има дълги почивни дни, постоянно се струпват колони във входовете - на автомагистрала " Хемус ", автомагистрала " Тракия ", колоните са много съществени и би трябвало да има по-засилено полицейско наличие. Не мисля, че основният секретар на Министерство на вътрешните работи би трябвало да разяснява обстановката, а да дава отговор за цялостното управление на Министерство на вътрешните работи. Трябваше началникът на " Пътна полиция " или двамата негови заместници да разясняват незабавно случая ", добави Тенчо Тенев в ефира на бТВ.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР