За първи път от 54 години и едва за трети

...

Летящ старт: Реал не е започвал сезона така от 54 години

За първи път от 54 години и едвам за трети път в историята си Реал (Мадрид) започва сезона с най-малко 8 следващи победи, пресметна вестник " Марка " след сложния успех над Лайпциг с 2:0 нощес.

Предишните два пъти са от 60-те години на предишния век. През 1961-а тимът на Алфредо Ди Стефано стартира с 8 следващи триумфа, преди да падне от Овиедо. През 1968-а поредните триумфи са 11, като серията е спряна от Рапид Виена в шампионата за КЕШ.
 Реал (Мадрид) се разсъни в края, с цел да пречупи Република България Лайпциг

Валверде и Асенсио донесоха победата

С този старт Карло Анчелоти съумя да изпревари Мануел Пелегрини, под чието управление Белите започнаха със 7 следващи триумфа през 2009-а, до момента в който най-хубавият старт на тима при Зинедин Зидан бе 6 поредни триумфа от 2016-а.
 Татко Карло след триумфа против Лайпциг: Фантастичен мач, играхме интелигентно

" Двубоят беше много сложен "

Играчите на италианеца обаче, резервираха традицията дотук през акцията да вземат решение мачовете си в техния край, откакто и в този момент головете паднаха в последните 10 минути.

От 22 попадения, които отборът е осъществил, 16 са маркирани през вторите полувремена, като 6 от тях са пристигнали и след 80-ата минута. Вчера Федерико Валверде и резервата Марко Асенсио бяха героите. Това обаче няма да е проблем, до момента в който успехите идват, с изключение на напрежението, което тимът носи на почитателите си.