За първи път от 130 години член на британското кралско

...
За първи път от 130 години член на британското кралско
Коментари Харесай

За първи път от 130 години член на британското кралско семейство ще дава показания пред съд

За първи път от 130 години член на английското кралско семейство ще се яви в съда, с цел да даде показания по дело, предава Ройтерс. Принц Хари и още 100 известни персони са завели каузи против медийната група „ Мирър “. 

Последно Едуард VII се е явявал като очевидец по дело за бракоразвод през 1870 година, а 20 години по-късно – по дело за клюка след игра на карти, като и двете са преди да стане крал.

„ Това е нещо, което множеството висши членове на кралското семейство заобикалят да приближават отдавна, тъй като незабавно губите надзор над обстановката и сте дали клетва “, сподели Дейвид Йеланд, старши консултант по връзките и някогашен редактор на таблоиди.

Обширен материал на „ Ню Йорк таймс “ демонстрира много по-различна и не толкоз рискова картина на случилото се

Принц Хари разгласи война на английската преса, а в книгата си и в документалната поредност на Нетфликс упреква други високопоставени кралски особи в съдействие с таблоидите. Последно каза, че кралицата консорт Камила е „ рискова “.

Чарлз III и Камила подписват брак през 2005 година, когато и двамата към този момент са разведени

„ Опасна е поради потребността да оправдава обществения си облик. Това я прави рискова, тъй като построява връзки с английската пресата и двустранно предпочитание да се разменя информация. Тъй като фамилията е построено върху подчиненост, а тя беше на път да стане кралица консорт, щеше да има хора, които да останат на улицата “, разяснява Хари пред Си Би Ес .

Принцът продължаваше от самото начало да твърди, че не познава Джуфре

В делото против медийната група се твърди, че публицисти или наети от тях частни детективи са прониквали в телефони или са правили друга противозаконна активност, с цел да се снабдят с информация за принца и другите, завели каузи. Посочва се, че това е ставало със знанието и утвърждението на редактори и ръководители. Медийната група отхвърля високопоставени чиновници да са знаели за хаквания на телефони.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР