Цял свят говори за този трогателен момент от Giro dItalia край Бургас
За някои е просто бутилка, само че за същински почитател това е скъп подарък
Много хора към момента не осъзнават, само че България стана част от нещо историческо. За първи път страната ни е хазаин на именитата колоездачна обиколка Giro dItalia, която минава през най-красивите и сложни трасета в България. Вчера стартира първият стадий от влиятелното съревнование. Стартът бе даден от Несебър, маршрутът мина през Бургас, Созопол, Шофьорският плаж, а финалът още веднъж бе в Бургас. 147-километровото трасе предложи неповторими гледки. Страната ни изумява всички със своето гостолюбие и хубостта на природата, която служи за декор на състезателите.
Особено впечатляващи са фрагментите, които италианските медии и формалните канали на надпреварата непрекъснато излъчват - живописни морски пейзажи, розови фламинго, море от цъфнали ниви.
Но освен природата и гостоприемството привлякоха вниманието. По време на вчерашния първи стадий, по трасето Бургас-Созопол, се случи един в действителност покъртителен миг. Един от колоездачите, преминавайки около почитатели, хвърли бутилка на момче, което ги приветстваше с афиш, на който пишеше: „ Make me happy, give me a bottle “. Малкият жест на колоездача бе самопризнание и признателност към почитателите, които поддържат надпреварата и го вършат още по-специално.
Кадърът бързо обиколи обществените мрежи и събра хиляди лайкове и мнения. Любители на колоезденето от целия свят споделят трогателния миг, който демонстрира неповторимата атмосфера на надпревари от този мащаб, където спортът основава връзки сред състезатели и фенове.
Този миг е освен образец за любезност в спорта, само че и индикативен за духа на Giro dItalia – събитие, което събира хора от разнообразни краища на света, обединени от любовта към колоезденето и човешките моменти на съпричастност.
Днес, от Бургас започва вторият стадий на Giro d'Italia, а финалът е във Велико Търново. Многохилядна аудитория изпрати колоездачите от площад " Тройката ", като фенове имаше по цялото трасе до изхода на града. Очакванията са за нови страсти и незабравими моменти са огромни. Българи и задгранични фенове с неспокойствие наблюдават всяко ново събитие от обиколката, която освен дава късмет за незабравим състезателен театър, само че и показва България пред света.
Много хора към момента не осъзнават, само че България стана част от нещо историческо. За първи път страната ни е хазаин на именитата колоездачна обиколка Giro dItalia, която минава през най-красивите и сложни трасета в България. Вчера стартира първият стадий от влиятелното съревнование. Стартът бе даден от Несебър, маршрутът мина през Бургас, Созопол, Шофьорският плаж, а финалът още веднъж бе в Бургас. 147-километровото трасе предложи неповторими гледки. Страната ни изумява всички със своето гостолюбие и хубостта на природата, която служи за декор на състезателите.
Особено впечатляващи са фрагментите, които италианските медии и формалните канали на надпреварата непрекъснато излъчват - живописни морски пейзажи, розови фламинго, море от цъфнали ниви.
Но освен природата и гостоприемството привлякоха вниманието. По време на вчерашния първи стадий, по трасето Бургас-Созопол, се случи един в действителност покъртителен миг. Един от колоездачите, преминавайки около почитатели, хвърли бутилка на момче, което ги приветстваше с афиш, на който пишеше: „ Make me happy, give me a bottle “. Малкият жест на колоездача бе самопризнание и признателност към почитателите, които поддържат надпреварата и го вършат още по-специално.
Кадърът бързо обиколи обществените мрежи и събра хиляди лайкове и мнения. Любители на колоезденето от целия свят споделят трогателния миг, който демонстрира неповторимата атмосфера на надпревари от този мащаб, където спортът основава връзки сред състезатели и фенове.
Този миг е освен образец за любезност в спорта, само че и индикативен за духа на Giro dItalia – събитие, което събира хора от разнообразни краища на света, обединени от любовта към колоезденето и човешките моменти на съпричастност.
Днес, от Бургас започва вторият стадий на Giro d'Italia, а финалът е във Велико Търново. Многохилядна аудитория изпрати колоездачите от площад " Тройката ", като фенове имаше по цялото трасе до изхода на града. Очакванията са за нови страсти и незабравими моменти са огромни. Българи и задгранични фенове с неспокойствие наблюдават всяко ново събитие от обиколката, която освен дава късмет за незабравим състезателен театър, само че и показва България пред света.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




