На 7 ми април 2026 г. се изпълват 80 години от създаването на Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“
За нас ще е наслаждение и привилегия да Ви посрещнем на тази знакова дата, с цел да споделим празника дружно, когато от 17.30 ч. ще бъде показано поли екранно показване „ Градеж в развиване “ квалифицирано особено за събитието – 80 години Бургаската художествена изложба „ Петко Задгорски “.
Петко Манчев е създателят на поли екранното показване, основано с материали предоставени от екипа на БХГ. Той е креативната персона, която работи в региона на мултимедията. Разностранен създател, успяващ да съчетава музика, образно изкуство, постановка и издателска активност. Част от неговата работа са интердисциплинарни планове, които свързват литература, кино и модерно изкуство.
На вниманието на гостите ще бъдат показани емблематични творби от фондовете на галерията и архивни материали, проследяващи развиването на институцията през годините. Текстовете към представянето са готови от изкуствоведа Елисавета Станчева. С нейно подпомагане чакаме изненада обогатяваща фонда на галерията.
Партньори на БХГ са Винарско имение „ Драгомир “. Ще дегустирате по чаша вино и ще се срещнете с представители на техния екип.
Събитието е част от кандидатурата на Бургас за „ Европейска столица на културата “ през 2032 г.
Петко Манчев е създателят на поли екранното показване, основано с материали предоставени от екипа на БХГ. Той е креативната персона, която работи в региона на мултимедията. Разностранен създател, успяващ да съчетава музика, образно изкуство, постановка и издателска активност. Част от неговата работа са интердисциплинарни планове, които свързват литература, кино и модерно изкуство.
На вниманието на гостите ще бъдат показани емблематични творби от фондовете на галерията и архивни материали, проследяващи развиването на институцията през годините. Текстовете към представянето са готови от изкуствоведа Елисавета Станчева. С нейно подпомагане чакаме изненада обогатяваща фонда на галерията.
Партньори на БХГ са Винарско имение „ Драгомир “. Ще дегустирате по чаша вино и ще се срещнете с представители на техния екип.
Събитието е част от кандидатурата на Бургас за „ Европейска столица на културата “ през 2032 г.
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




