За МВР не е добър резултат фактът, че случаите от

...
За МВР не е добър резултат фактът, че случаите от
Коментари Харесай

МВР не може да влиза в необитаеми къщи без разрешение

За Министерство на вътрешните работи не е добър резултат фактът, че случаите от Нови Искър и от Костенец, при които се самоубиха търсени мъже, обвинени за убийства. Трябва да се изследват претекстовете за убийствата, съобщи основният секретар на Министерство на вътрешните работи Ивайло Иванов.

В рамките на парламентарната комисия по вътрешен ред и сигурност управлението на Министерство на вътрешните работи се регистрира за интервенцията в Костенец, която продължи над 20 дни.

Иван Иванов съобщи, че е било направено всичко допустимо по издирването на Зайков съгласно закона. Ако са влезнали в необитаема къща без позволение, са щели да извършат нарушаване на закона. Според главсека на Министерство на вътрешните работи са реализирани две доста значими неща - не са позволени произшествия с жители и със чиновници на Министерство на вътрешните работи.

В Костенец служителите на реда нямали претекстове за убийството, а по данните, с които разполагали за Зайков е, че той е малък апаш. За Стоян Зайков не е имало данни за тежки престъпни закононарушения. От Министерство на вътрешните работи не са подценили обстановката, тъй като били включени профилирани звена, които правили оперативно-издирвателни мероприятия, увери основният секретар на Министерство на вътрешните работи.

Министерство на вътрешните работи няма по какъв начин да влияе на държанието на ревностните убийци, тъй като са непредвидими, съобщи министърът на вътрешните работи Младен Маринов.

Решението на причинителите на убийства не зависи от волята на Министерство на вътрешните работи, изясни Маринов. Вътрешният министър е безапелационен, че ведомството му е направило всички належащо, в това число и с масираната полицейска акция, по издирването на килъра от Костенец - Стоян Зайков.

Маринов регистрира, че в акцията на контролните органи в Костенец на терен са се сработили екипи, които до този миг не са имали взаимна активност.

Припомняме, на 2 януари 2018 година петима души бяха открити убити в дома си в Нови Искър. Ден по-късно стана ясно, че жертвите са шест.

Като хипотетичен причинител на убийството полицията стартира търсене на 56-годишния Росен Ангелов.

Няколко дни по-късно - на 7 януари 2018 година, стана ясно, че мъжът се е самоубил с малокалибрено оръжие. Тялото му беше открито във вилната околност до село Луково.

Другото самоубийство - от месец май 2019 година в Костенец, стартира откакто на 10 май 38-годишната Милена Шишкова беше открита в безпомощно положение до дома си. Предположенията на полицията са, че килърът е някогашният й сътрудник Стоян Зайков. Дни по-късно беше открит убит и братовчед на Зайков. Издирваният над 20 дни Стоян Зайков бе открит на 29 май. По информация на Нова телевизия след престрелка с полицията той се е самоубил. /news.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР