За момента има само четири сигнала за нарушаване на изборното

...
За момента има само четири сигнала за нарушаване на изборното
Коментари Харесай

Вътрешният министър: За момента има само четири сигнала за нарушаване на изборното законодателство

За момента има единствено четири сигнала за нарушение на изборното законодателство и на политическите права на жителите. Два от тях са свързани с вероятно пазаруване на гласове, а останалите – за други нарушавания, свързани с изборния развой.

Това сподели служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов при започване на Национално заседание за идните избори на 9 юни. Съставени са шест предупредителни закона от Закона за Министерство на вътрешните работи (МВР). Няма формирани досъдебни производства, сподели още министърът.

Водещ принцип в работата на Министерство на вътрешните работи е одобряването на върховенството на закона и взаимоотношението с гражданското общество. Наша отговорност е гарантирането на сигурността и опазването на публичния ред, за спокойното протичане на изборите за Народно заседание и членове на Европейския парламент, разяснява Стоянов, съобщи Българска телеграфна агенция. Важно е да създадем оптимална организация за осъществяването на главните задания, които ни предстоят в интервала на подготовката и произвеждането на изборите, добави той.

Снимка: БГНЕС
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР