За мнозина да посетят Америка е истинска мечта. Тя обаче

...
За мнозина да посетят Америка е истинска мечта. Тя обаче
Коментари Харесай

Не ходете в Тръмполандия: Масови арести на туристи

За мнозина да посетят Америка е същинска фантазия. Тя обаче в последно време се трансформира в призрачен сън, а десетки туристи вместо да прекарват спокойни дни на плажа, са били затворени със седмици в затвори и сектори.

Закопчани с белезници, събличани голи и претърсвани, държани в бетонни килии от американските управляващи. Това са претърпели хора, арестувани даже без да извършат закононарушение.

Тази седмица две млади немски туристки бяха арестувани и депортирани, тъй като не били резервирали място за настаняване при идването си в Хавай.

А през март една английска туристка с раница стояла в ареста съвсем три седмици, откакто се оказало, че имала неправилен вид виза, когато се пробвала да влезе в Съединени американски щати от Канада.

Британското държавно управление даже предизвести, че пътешествениците могат да бъдат задържани или арестувани, в случай че не съблюдават разпоредбите, които американските гранични сътрудници ползват прецизно.

От януари насам се следи увеличение на случаите, в които европейски туристи стават жертви на репресиите по границите, наложени от Доналд Тръмп.

Президентът на Съединени американски щати, който пристигна на власт след изборите предходната година и публично встъпи в служба на 20 януари, даде обещание да изгони стотици хиляди противозаконни имигранти от страната.

Той издаде няколко указа, целящи да затегнат граничния надзор, да затруднят процеса по издаване на визи и да се оправят с незаконните имигранти, написа " Дейли мейл ".

Но до момента в който фокусът е главно върху депортирането на нарушители и хипотетични членове на банди, доста от които са от Латинска Америка, някои доброжелателни туристи се оказаха в клопката на американската имиграционна система.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР