Надежда Нейнски предаде въшното министерство на Велислава Петрова-Чамова
" За мен е наслаждение да ви поздравявам с добре пристигнала в една постройка, която вие познавате към този момент, само че този път в качеството ви на външен министър “, съобщи министър Михайлова. Тя акцентира, че „ външната политика не се мери по шумните речи и по огромните думи, а по тихата дипломация, по умеенето да разпознаеш и защитиш националните ползи на страната си “.
Надежда Нейнски връчи на Петрова-Чамова доклад за активността на ведомството през последните месеци, в това число работата по евакуацията на български жители по време на рецесията в Залива и решения, свързани с националната сигурност, написа NOVA.
По думите ѝ България е „ страна, която се употребява с уважението на своите съдружници и другари по света “ и е постигнала „ забележителни външнополитически триумфи “ като участието в Европейския съюз, НАТО, Шенген и еврозоната.
От своя страна Велислава Петрова-Чамова благодари за доверието и съобщи, че приема поста с „ голямо неспокойствие “. " За мен е чест да поемам този пост тъкмо от вас. Винаги съм ви гледала като образец за подражателство освен за посланик, само че и за дамите в дипломацията, тъй че ще продължа да употребявам вашата мъдрост и оттук насетне “, обърна се тя към Нейнски.
Министър Петрова-Чамова съобщи, че българският народ е дал явен мандат на „ Прогресивна България “ да ръководи страната с цялостно болшинство.
„ Ние поемаме тази опция с голяма отговорност и мисля, че ще има нужната непоклатимост, тъй че външната политика на България да има ясна посока и да показва България по допустимо най-адекватния метод в съюзите, в които е част, и на по-широката интернационална сцена “, акцентира тя.
Надежда Нейнски връчи на Петрова-Чамова доклад за активността на ведомството през последните месеци, в това число работата по евакуацията на български жители по време на рецесията в Залива и решения, свързани с националната сигурност, написа NOVA.
По думите ѝ България е „ страна, която се употребява с уважението на своите съдружници и другари по света “ и е постигнала „ забележителни външнополитически триумфи “ като участието в Европейския съюз, НАТО, Шенген и еврозоната.
От своя страна Велислава Петрова-Чамова благодари за доверието и съобщи, че приема поста с „ голямо неспокойствие “. " За мен е чест да поемам този пост тъкмо от вас. Винаги съм ви гледала като образец за подражателство освен за посланик, само че и за дамите в дипломацията, тъй че ще продължа да употребявам вашата мъдрост и оттук насетне “, обърна се тя към Нейнски.
Министър Петрова-Чамова съобщи, че българският народ е дал явен мандат на „ Прогресивна България “ да ръководи страната с цялостно болшинство.
„ Ние поемаме тази опция с голяма отговорност и мисля, че ще има нужната непоклатимост, тъй че външната политика на България да има ясна посока и да показва България по допустимо най-адекватния метод в съюзите, в които е част, и на по-широката интернационална сцена “, акцентира тя.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




