За финала на Месец на детето - юни 2026 Столична

...
За финала на Месец на детето - юни 2026 Столична
Коментари Харесай

Парк "Гео Милев" се превръща в сцена за детско творчество и забавления

За финала на " Месец на детето - юни 2026 " Столична община кани децата и техните фамилии на цветно събитие навън в парк " Гео Милев ".

На 30 юни от 17:30 ч. алеите на парка ще се трансфорат в пространство за игра, творчество и споделени прекарвания. Под мотото " Софийско детство " най-малките поданици на столицата ще могат да рисуват с тебешири, да основават приказни облици от сенки, да вземат участие в игри на асфалт и да дадат форма на своя " Град на фантазиите ".

В програмата са включени още креативен работилници, в които децата ще преобразяват остарели тениски в автопортрети на фантазиите си и ще създават хвърчила с обръщение за другарство, разграничение и общественост.

" Нашата огромна цел е София да бъде сцена на споделени прекарвания, където всяко дете да откри нови другари и да се почувства значима част от своя град ", споделя заместник-кметът по обществени действия и опазване на здравето Надежда Бачева.

Входът за събитието е свободен.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР