За два месеца ще бъде спряна топлата вода на няколко

...
За два месеца ще бъде спряна топлата вода на няколко
Коментари Харесай

Недоволство заради спирането на топлата вода в част от София за два месеца

За два месеца ще бъде спряна топлата вода на няколко квартала в София. Причината е ремонт на част от магистрален топлопровод. Според управлението на сдружението няма различен метод за обновяването му с изключение на хиляди клиенти да останат без топла вода съвсем цяло лято, а това бил и допустимо най-краткият период, с цел да се свърши работата.

Столичното парно уведоми на 29 май, че след към две седмици стопира за два месеца топлата вода към кварталите " Студентски град ", " Витоша ", " Малинова котловина " и " Дървеница ". Топлоподаването ще бъде прекратено от 15 юни до 15 август. То визира всички общежития в „ Студентски град “, постройките на няколко университета. Без топла вода ще остане и онкологичната болница в " Дървеница ". Засегнати са още хотел, детският музей " Музейко ", няколко дипломатически резиденции, измежду които тези на Белгия, Испания и Аржентина, както и други публични здания и всички клиенти в жилищни сгради.

В известието за дългия ремонт, който ще провокира огромни неудобства за живеещите в тези квартали, не се показва каква съответно е повода за прекъсване на водата и какво тъкмо ще се ремонтира.

Студенти са подготвени на митинг

Обявлението провокира неодобрение измежду живеещи в региона. От Националното посланичество на студентските препоръки даже изпратиха публично писмо до институциите, с цел да изразят несъгласието си със прекъсването на топлата вода за толкоз дълъг интервал.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР