За днес в Софийския градски съд е насрочен процесът, който

...
За днес в Софийския градски съд е насрочен процесът, който
Коментари Харесай

Тръгва делото на ГЕРБ срещу Бойко Рашков с иск за 100 000 лева

За през днешния ден в Софийския градски съд е плануван процесът, който партия ГЕРБ заведе против някогашния вътрешен министър Бойко Рашков. Искът на партията на Бойко Борисов е за 100 000 лева Той бе заведен след изказванията на Рашков като министър за парите от автомагистрала " Хемус ".
 
" На 4 януари ГЕРБ стана обект на обществено злепоставяне посредством погрешни изказвания, изречени от Бойко Рашков пред представители на редица медии. Политическа партия ГЕРБ съобщи, че ще отбрани правата на хилядите си членове и симпатизанти от лъжите на Бойко Рашков в българския съд ", разгласи ръководителят на парламентарната група на партията Десислава Атанасова. Тя удостовери, че искът е за породени неимуществени вреди. 
 
Ако завоюва, ГЕРБ има намерение да ги подари на деца на чиновници на Министерство на вътрешните работи, изгубили живота си при осъществяване на служебните си отговорности. ГЕРБ заплаши, че ще заведе иск против Рашков след изказванията му, че " сред 30 и 40% от парите, превеждани предплатено на представяли се за строители на Автомагистрала " Хемус ", са се насочвали към ГЕРБ ". 
 
 Бойко Рашков Бойко Рашков Източник: Zonanews
" За следващ път Бойко Рашков лъже и хвърля в публичното пространство обвинявания без да уточни доказателства за тях! Нека потвърди изказванията си в съда или да понесе отговорност за лъжите си! ", заканиха се от ГЕРБ след изявлението на министъра, напомня " Сега ".
 
Преди това пък Борисов също заведе иск за 27 хиляди лева против тогавашния вътрешен министър, а в този момент народен представител от " Продължаваме промяната ". Това се случи, откакто Рашков, говорейки за злоупотреби със средства за автомагистрала " Хемус ", сподели пред репортерите: " Тези средства са минали през една банка, благосъстоятелност на Бойко Борисов, и с този притежател на тази банка, Бойко Борисов е имал общи компании ". 
 
Борисов няколко пъти прикани Рашков да се извини за клеветите си. " Кажете коя е банката, с цел да мога да Ви осъдя. Да може и банката да се отбрани. Ами в случай че е огромна банка, задгранична, става дума за доста пари и те ще го осъдят. Хайде каймата от хора, която очевидно съм ял, може към този момент да се е похарчила, да каже в този момент името на банката ", настоя тогава Борисов.
Източник: zonanews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР