За девета поредна година кметът кани всички, които носят името

...
За девета поредна година кметът кани всички, които носят името
Коментари Харесай

Кметът отново кани имениците на Никулден за златна снимка пред Община Бургас

За девета поредна година кметът кани всички, които носят името на настойника на Бургас - свети Николай Чудотворец, за златна фотография за поколенията на 6 декември. Тази година тя ще се организира в по-ранен час - от 12.15 ч. на нормалното място – пред постройката на Общината на площад " Атанас Сиреков “.

Инициативата от дълго време се трансформира в непокътната бургаска традиция, непроменяемо обвързвана с тържествата за празника на града – Никулден.

Златното фото, което ще улови усмивките на празнуващите в този ден, ще бъде изпратена за предпазване в Държавен списък – Бургас, където ще бъде непокътната за идните генерации.

Преди общата снимка с кмета, всеки именик ще получи като подарък моряшко шалче и специфичната отличителна значка във връзка своя празник с придобилия локална известност надпис – " На Никулден имам имен ден “.

Всички участници във фотоса пред постройката на Община Бургас ще могат да си вземат гратис копие от историческия кадър за спомен на 9 декември, вторник, от щанда на общинското обществено дружество " Морски знаци ", ситуиран в Туристическия информативен център против Часовника, всеки работен ден от 09.00 до 19.00 часа.

Тази година точният брой на имениците на територията на община Бургас е 7 335, а в града – 5 748. Най-възрастният от тях е 97-годишният дядо Никита Зиновски, а най-малкият е Николай Василев, роден едвам преди 2 дни.

Единственото наложително изискване за присъединяване в Никулденската фотография е да не забравяте да вземете със себе си радостното въодушевление и необятната усмивка!
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР