За 32-ри път ! Разлог бе домакин на „Шампионат на тежковозни коне“
За 32-ра поредна година в Разлог се организира обичайният Шампионат на тежковозни коне, който събра фенове на коневъдството от цялата страна.
Организатори на впечатляващото събитие са Сдружение за коневъдство и конен спорт „ ДВАЛ “ и Община Разлог.
Шампионатът бе тържествено открит от кмета на община Разлог инж. Красимир Герчев, който пожела триумф на участниците и поздрави техните стопани за отдадеността, с която се грижат за тези мощни и красиви животни.
Сред формалните посетители бе и зам. -кметът по обществени действия инж. Гергана Костова.
Състезанието тази година се организира в шест категории, съгласно тежестта на конете: до 500 кг, до 600 кг, до 700 кг, до 800 кг, до 900 кг и над 900 кг. Над 40 коня от цялата страна се включиха в конкуренцията, демонстрирайки изключителна мощ и устойчивост. Задачата им беше да изтеглят товар на разстояние от 30 метра за най-много 3 минути.
Победители в обособените категории станаха:
До 500 кг: кобила Лора със притежател Йордан Бонев, Перник;
До 600 кг: кон Руди със притежател Иво Жечев, Ихтиман;
До 700 кг: кон Бено със притежател Божидар Миканов, Драговищица;
До 800 кг: кон Боран със притежател Юсеин Караюсеинов, Хвостяне;
До 900 кг: кон Принц със притежател Влади Бъсин, Велинград;
Над 900 кг: Принц още веднъж победи без конкуренция.
Най-силните коне и техните горди притежатели бяха отличени с купи, медали и специфични награди.
Атмосферата бе изпълнена с страсти, овации и горделивост – както за участниците, по този начин и за публиката.




