Ювентус стартира с разгромна победа новото първенство в Серия А.

...

Ювентус стартира сезона с разгром, Влахович с два гола

Ювентус започва с разгромна победа новото състезание в Серия А. „ Старата госпожа” разруши с 3:0 вкъщи Сасуоло. Два гола за триумфа вкара Душан Влахович (41-дузпа,51), а един път се разписа новото попълнение Анхел ди Мария (26).

Първата добра опция се откри пред гостите. В 20-ата минута Грегоар Дефрел получи отличен пас и насочи удар от придвижване, само че Матия Перин съумя да избави.

Шест минути по-късно Юве поведе. Анхел ди Мария насочи удар от воле, като не съумя да уцели добре топката, само че кълбото тупна и трансферира вратаря. В 29-ата минута удар с глава на Душан Влахович профуча над вратата.

В 41-вата минута Душан Влахович си създаде дузпа. Той овладя топката на границата на пеналта, при което първо бе арестуван, а по-късно и препънат от Джан Марко Ферари и съдията уточни бялата точка, а сърбинът самичък извърши наказателния удар и вкара за 2:0.

В 50-ата минута удар на Ди Мария „ облиза” гредата. Секунди по-късно гостите сбъркаха при изнасянето на топката, Ди Мария откри Влахович на дузпата, а сърбинът се обърна и вкара за 3:0.