Ювентус спечели с 2:0 срещу Фиорентина в едно от най-тежките

...

Бернардески разплака Флоренция в скандален мач между "Фиорентина" и "Юве"

" Ювентус " завоюва с 2:0 против " Фиорентина " в едно от най-тежките си гостувания за сезона в Серия " А ". Двата огромни противника се срещнаха в първи дуел от 24-я кръг, който с изключение на с триумфа на " бианконерите ", ще бъде запомнен и с една доста противоречива обстановка през първото полувреме, в която домакините първо получиха дузпа, само че след това основният арбитър промени решението си.

В последна сметка " остарялата госпожа " записа осми триумф в 19 мача на негостоприемния стадион " Артемио Франки " от 1998 година насам, като в този интервал " виолетовите " имат единствено две победи.

-->

Футболната орис за следващ път написа трагичен сюжети, откакто в 56-ата минута първият гол за гостите означи Федерико Бернардески. Бившият любим на почитателите на " виолетовите " се разписа с прекрасен ориентиран изстрел от директен свободен удар и изненадващо изрази насладата си, предизвиквайки в допълнение гнева на последователите.

Бернардески напусна " Фиорентина " през лятото на 2017 година и към този момент има 5 гола за " Юве ", който заплати 40 млн. евро за подписа му.

30 минути по-късно Гонсало Игуаин се измъкна от отбраната, получавайки превъзходен пас от Джорджо Киелини. Аржентинецът излезе самичък против вратаря Марко Спортиело и с убеден завършващ удар прати топката в ъгъла.

Пипита вкара в четвърти следващ мач от шампионата и към този момент има 18 попадения за сезона във всички шампионати.

След като през първото полувреме Жил Диаш уцели страничната греда, през втората част домакините също имаха своите шансове. При най-чистото състояние Сирил Теро се възползва от карамбол в наказателното поле, само че ударът му бе блокиран незабавно от Джанлуиджи Буфон, който изигра своя турнирен мач номер 500 с екипа на " остарялата госпожа ".

Веднага след последния съдийски сигнал наставникът на " виола " Стефано Пиоли продължи полемиката си с основния арбитър Марко Гуида, изразявайки неодобрение от случилото се при започване на срещата. А точно - Марко Бенаси опита центриране в 17-ата минута, което бе блокирано от Киелини. Той обаче направи това с лявата си ръка, която бе вдигнал високо - т.е. тя не бе в естествена позиция. Реферът незабавно уточни бялата точка и Жордан Верету бе подготвен да извърши дузпа, само че подобен късмет въпреки всичко не му се отдаде.

След близо 4-минутна консултация с помощниците, отговарящи за системата ВАР, Гуида промени решението си и анулира дузпата. Последвалите повторения демонстрираха ясно, че възможната причина за анулация на наказателния удар - засада на Бенаси при борба за топката сред Алекс Сандро и Джовани Симеоне, е неоснователна, тъй като точно бранителят на гостите финален играе с топката преди тя да попадне в Бенаси.

Тази обстановка изнерви играчите и през първото полувреме надалеч повече бяха нарушаванията и свадите, в сравнение с ударите и рисковите офанзиви към двете порти.

" Ювентус " може да се похвали с дубъл над " виола " през сегашния сезон, откакто завоюва и първия мач в Торино с 1:0.

Тимът на Макс Алегри завоюва 11-и следващ дуел от всички шампионати (8 в Серия " А " ), записвайки изумителна 15-а " суха мрежа " в последните си 16 срещи. " Бианконерите " са краткотраен водач в класирането с 62 точки и мач повече от втория " Наполи ", който в събота вечер, от 21:45 директно по RING, приема " Лацио " в другото дерби на кръга.

След три загуби в последните четири кръга, " Фиорентина " резервира 11-о място с 31 точки.
Източник: btvnovinite.bg