Ювентус спечели с 2:0 първия мач срещу Лацио от полуфиналите

...

Юве докосва финала за Купата

Ювентус завоюва с 2:0 първия мач против Лацио от полуфиналите за Купата на Италия. Федерико Киеза и Душан Влахович бяха точни за „ бианконерите “ след почивката. Торинският гранд натрупа задоволително солидна преднина преди реванша в Рим след двайсетина дни.

През по-голямата част от срещата домакините бяха по-добрият тим и направляваха събитията на терена. Съответно се поздравиха със заслужена победа.

Ювентус несъмнено влезе по-добре в мача и се опитваше да играе на бързи обороти. Не съумяха обаче да основат сериозна заплаха за противниковата врата.

В 11-ата минута Матиас Весино закъсня и влезе остро в краката на Андреа Камбиазо. Нарушение изрично имаше и основният арбитър Давиде Маса уточни бялата точка. Последва обаче интервенция на ВАР. Оказа се, че има засада при подаването на Душан Влахович към Весино.

В идващите минути лациалите съумяха да изравнят играта. Точен удар към една от двете порти обаче липсваше.

Пет минути преди почивката гостите бяха извънредно покрай гола. Луис Алберто стреля с глава, само че топката разтресе напречната греда.

Първият прецизен удар в мача пристигна чак в 45-ата минута. Отправи го Адриен Рабио. Неговият шут от сериозна отдалеченост не съумя да затрудни вратаря, който улови без проблеми.

В 50-ата минута Юве излезе напред в резултата. Камбиазо даде безукорен извеждащ пас. Киеза избяга зад отбраната на Лацио и с кинжален удар порази задачата за 1:0.

Час игра след началото доста рисков шут на Мануел Локатели профуча около задачата. По-добрата игра на „ остарялата госпожа “ даде резултат в 64-тата минута, когато торинци вкараха втори гол. Уестън Маккени откри в наказателното поле Душан Влахович. Сръбският национал овладя, финтира бранител и с удар по земя означи за 2:0.

Към 70-ата минута Ювентус беше доста близо и до трети гол. Удар с глава на Федерико Гати обаче мина на сантиметри около задачата.

До края мачът се доиграваше. Лацио опита да усили шансове си преди реванша, само че футболистите на Масимилиано Алегри действаха оптимално съсредоточено и запазиха задатъка си. Вторият мач е в Рим на 23 април.
Източник: lupa.bg