Ювентус се класира за полуфиналите в турнира за Купата на

...

Ювентус на полуфинал за Купата след триумф над Торино

Ювентус се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Италия след триумф над градския противник Торино. Актуалният притежател на трофея завоюва като хазаин с 2:0 и по този начин си обезпечи място в идната фаза.

Дошлият през лятото от Байерн Мюнхен Дъглас Коста откри за „ бианконерите “ в 15-ата минута със страховит шут от воле. След почивката Марио Манджукич подсигурява триумфа на Юве с втори гол в 67-ата минута. Попадението обаче бе много противоречиво, защото преди хърватския нападател да осъществя, основният арбитър Даниеле Довери подмина очевидно нарушаване на Сами Кедира в нахлуване. Независимо от митингите на гостите и последвалото видеоповторение на обстановката, арбитърът не анулира гола.

До края на мача отборът на Масимилиано Алегри не изпусна задатъка си и по този начин се класира за полуфиналите, където противник ще е съставът на Аталанта. Двубоите ще са на 31 януари и 28 февруари. /БГНЕС
Източник: bgnes.com