Ювентус се класира за четвърти пореден път на финала за

...

Ювентус на четвърти пореден финал за Купата на Италия

Ювентус се класира за четвърти следващ път на финала за Купата на Италия, откакто на полуфиналната фаза в профил Аталанта. „ Бианконерите “ завоюваха с минималното 1:0 семейството на „ Ювентус стейдиъм “ и по този метод се класира за финала на шампионата с общ резултат 2:0.

Аталанта направи доста огромен пропуск в 12-та минута посредством Алехандро Гомес.

Вратарят на Аталанта Етрит Бериша отрази рисков удар на Марио Манджукич в 35-та минута.

След удар на Алехандро Гомес в 65-та минута топката срещна левия дирек на вратата на Джанлуиджи Буфон.

Минута по-късно Гомес получи нова опция, само че стреля над напречната греда.

Дъглас Коста бе покрай това да се разпише в 67-та минута, само че след удара му топката срещна напречната греда.

Съдията Микаел Фабри свири дузпа за Ювентус в 74-та минута за нарушаване на Джанлука Манчини против Блез Матюиди в наказателното поле на Аталанта. Наказателният удар бе осъществен от Миралем Пянич в 75-та минута. Босненецът прати невъзмутимо топката в средата на вратата на Бериша.

На финала Ювентус ще се изправи против спечелилия от другия полуфинален конфликт сред Лацио и Милан.