Ювентус се класира на полуфинал в турнира за Купата на

...

Ювентус с лекота достигна до полуфиналите за Копа Италия

Ювентус се класира на полуфинал в шампионата за Купата на Италия след елементарен триумф против Фрозиноне с 4:0 на " Алианц Стейдиъм ".

Селекцията на Масимилиано Алегри реши нещата в своя изгода още през първото полувреме и по този начин си уреди конфликти с Лацио в идната фаза. Припомняме, че нощес римските " орли " взеха огромното дерби против Рома с 1:0.

Тази вечер Ювентус поведе с 2:0 още до 38-ата минута. Главен " провинен " за това беше полякът Аркадиуш Милик. Нападателят откри от дузпа още в 11-ата, а по-късно се разписа и седем минути преди паузата.

Арек обаче нямаше желание да стопира. В 48-ата минута той оформи своя хеттрик след подаване на Локатели. Милик наниза и четвърти гол, който обаче бе анулиран от ВАР заради засада.

До края остана време и за новата звезда на " Старата госпожа " Кенан Йълдъз. Турчинът получи асистенция от Макени, а по-късно не остави шансове на Черафолини.

Другата полуфинална двойка в шампионата за Купата на Италия ще опълчи Фиорентина и Наполи.
 Милан - Аталанта 1:2 в среща от шампионата за Купата на Италия