Ювентус постигна много важна победа с 2:0 като гост на

...

Ювентус матира Аталанта и гледа уверено към Шампионска лига

Ювентус реализира доста значима победа с 2:0 като посетител на Аталанта. Срещата беше от 34-ия кръг на Серия А. С триумфа " остарялата госпожа " направи доста значима крачка към класиране в Шампионска лига през идващия сезон. Самюъл Илинг откри резултата в 56-ата минута, а надълбоко в добавеното време Душан Влахович оформи крайния резултат.

Двата тима изиграха забавен мач, изключително през второто полувреме. " Бергамаските " имаха своите шансове най-малко да стигнат до тъждество, само че Войчех Шчесни избави удар на Тюн Копмайнерс, а по-късно Давиде Дзапакоста удари греда.

Така " бианконерите " събраха 66 точки и излязоха на второ място във краткотрайното класиране. Аталанта е шести с 58 точки.

Първата обстановка в мача бе за домакините, когато в 6-ата минута Войчех Шчесни почисти неприятно топката и тя попадна в Тюн Копмайнерс, който опитва отдалечен изстрел, само че бе неакуратен. Малко по-късно Марио Пашалич стреля неопределено.

В 21-ата минута Анхел ди Мария проби отдясно и насочи удар, който мина около вратата. Две минути по-късно Аркадиуш Милик засече центриране от директен свободен удар, само че прати топката около вратата. След половин час игра Пашалич центрира отляво, а Дадиде Дзапакоста насочи удар с глава, който мина над вратата.

В 33-ата минута поредни удари на Едерсон и Рафаел Толой бяха блокирани от бранители на Ювентус. Четири минути по-късно Толой още веднъж опита удар от далечна отдалеченост, само че топката мина високо над вратата. В продължението на първата част Дуван Сапата проби отляво и намеро Копмайнер в наказателното поле. Нидерландецът потърси Пашалич, който от точката за осъществяване на дузпа прати топката над вратата.

В 56-ата минута Ювентус поведе. Самюъл Илинг лиши топката от Дзапакоста отляво и подаде към Адриен Рабио. Французинът навлезе в наказателното поле и пусна изострен паралелен пас. Рафаел Толой се опита да почисти, само че прати топката право в Илинг, който с удар от десетина метра вкара за 0:1. Това бе първо попадение за младия англичанин в Серия А.

След гола двата тима рядко създаваха нещо по-опасно пред една от двете порти. В 72-ата минута Луис Муриел проби през центъра и насочи удар, който мина около вратата. Три минути по-късно " бергамаските " получиха право да изпълнят директен свободен удар пред наказателното поле. Муриел пусна към Копмайнерс, който шутира мощно, само че Шчесни се оправи и избави.

В 89-ата минута Ди Мария подаде към Душан Влахович в наказателното поле. Сърбинът се озова на стрелкова позиция и насочи удар, който беше в обсега на Спортиело, който мазета. Минута по-късно Дзапакоста насочи удар, който срещна гредата.

Дълбоко в добавеното време " бианконерите " взеха решение всичко в мача. Душан Влахович получи пред наказателното поле и със страховит удар в горния десен ъгъл вкара за 0:2.

Аталанта - Ювентус 0:2

0:1 Самюъл Илинг (56)

0:2 Душан Влахович (90+5)

Аталанта:  57. Марко Спортиело, 42. Джорджо Скалвини, 19. Берат Джимсити, 2. Рафаел Толой, 77. Давиде Дзапакоста, 13. Едерсон, 15. Мартин де Роон, 3. Йоаким Мееле, 88. Марио Пашалаич, 7. Тюн Коопмейнерс, 91. Дуван Сапата

Треньор:  Джан Пиеро Гасперини

Ювентус:  1. Войчех Шчесни, 12. Алекс Сандро, 24. Даниеле Ругани, 6. Данило, 43. Самюъл Илинг, 25. Адриен Рабио, 5. Мануел Локатели, 44. Николо Фаджоли, 11. Хуан Куадрадо, 22. Анхел Ди Мария, 14. Аркадиуш Милик

Треньор:  Масимилиано Алегри