Ювентус победи с 2:0 срещу Лацио в първа среща от

...

Ювентус взе комфортен аванс преди реванша срещу Лацио

Ювентус победи с 2:0 против Лацио в първа среща от 1/2-финалите в шампионата за Купата на Италия.

" Бианконерите "  започнаха мобилизирано и нападнаха повече, само че през първата част насочи единствено един удар в очертанията на вратата посредством Рабио.

Лацио имаше отлична опция да поведе, само че Луис Алберто уцели греда след удар с глава.

След почивката Ювентус подвигна темпото и в 50-а минута отборът поведе с гол на Федерико Киеза след дълъг пас на Камбиазо.

14 минути по-късно Юве реши всичко с втори гол. Душан Влахович бе прецизен с удар в ъгъла за 2:0.

Лацио не насочи прецизен удар в мача и не затрудни стража на домакините в този мач Перин. Реваншът е след 3 седмици в Рим.

Само преди четири дни грандът от Торино загуби от този противник за шампионата, само че с триумфа за Купата взе реванш и направи огромна крачка към класиране за финала на шампионата.

В другия полуфинал тази вечер един против различен се изправят тимовете на Фиорентина и Аталанта.