Ювентус победи Парма с 3:1 в мач от 32-ия кръг

...

Ювентус с обрат срещу Парма

Ювентус победи Парма с 3:1 в мач от 32-ия кръг на Серия А. Гостите откриха след красиво осъществяване от директен свободен удар на Гастон Бругман (25), само че " бианконерите " изравниха две минути преди края на първото полувреме посредством Алекс Сандро. Бразилецът реализира цялостния поврат при започване на втората част, а Матайс де Лихт (69) усили преднината на домакините. До края на дуела домакините съумяха да задържат преднината си и се поздравиха с триумфа.

По този метод Ювентус се приближи на точка от втория Милан, събирайки актив от 65, до момента в който Парма остава на предпоследната позиция с 20.
Снимка: БГНЕС  Ювентус с поврат против Парма
Домакините стартираха нападателно и още в 8-ата минута имаха добра опция да открият резултата. Кристиано Роналдо доближи до отбита топка и нанесе удар, само че Симоне Коломби се намеси уверено и мазета.

Минута по-късно португалецът имаше още една добра опция. Той насочи изстрел в средата на вратата, само че стражът на гостите още веднъж се намеси уверено и мазета.

В 25-ата минута гостите откриха резултата. Гастон Бругман стреля доста красиво от директен свободен удар, а топката влетя в десния ъгъл на Джанлуиджи Буфон.

„ Бианконерите “ незабавно се пробваха да върнат попадението и още веднъж притиснаха противника си. В 28-ата минута Пауло Дибала насочи компактен изстрел от границата на наказателното поле, само че топката прелетя над напречната греда.

В 36-ата минута Леонардо Бонучи нанесе удар с глава, който мина на сантиметри от вратата.

Натискът на домакините даде резултат и в 43-ата минута резултатът бе възобновен. Матайс де Лихт нанесе изстрел, след което Алекс Сандро отклони топката в мрежата на „ дуковете “.
" Бианконерите " стартираха чудесно втората част и съумяха да извърнат резултата. Кристиано Роналдо задържа на границата на наказателното поле и продължи към Хуан Куадрадо, който центрира, след което Алекс Сандро доближи до топката и с глава от близко означи второто си попадение в мача.

Въпреки че Ювентус бе по-активният отбор, Парма имаше отлична опция да иравни резултата. След центриране от ъглов удар Жордан Осорио нанесе изстрел с глава, след което топката влизаше в долния ляв ъгъл, само че Артур уверено мазета пред голлинията.

В 69-ата минута " бианконерите " уввеличиха преднината си. Хуан Куадрадо центрира в наказателното поле, където Матайс де Лихт бе над всички и с глава осъществя в мрежата на Симоне Коломби.

В 81-ата минута Джанлуиджи Буфон бе заставен да избива с една ръка изстрел от близко на резервата Ян Карамо. След последвалият ъглов удар Жордан Осорио стреля с глава, само че над вратата. До края на дуела " бианконерите " съумяха да запазят задатъка си и се поздравиха справедливо с триумфа.
Източник: fakti.bg