Ювентус победи Наполи с 2:1 в отложен мач от третия

...

Ювентус пречупи Наполи в отложен мач и запази третата позиция

Ювентус победи Наполи с 2:1 в отсрочен мач от третия кръг на Серия А. " Бианконерите " откриха рано резултата посредством Кристиано Роналдо (13), а през второто полувреме Пауло Дибала (73) удвои преднината на домакините. Крайният резултат бе завършен от Лоренцо Инсиние в последната минута на дуела, когато капитанът на гостите бе прецизен от дузпа.

По този метод Ювентус резервира третата си позиция в Серия А с актив от 59 точки, до момента в който Наполи остава пети с 56.
Снимка: БГНЕС  Ювентус пречупи Наполи в отсрочен мач и резервира третата позиция
" Бианконерите " стартираха доста нападателно дуела и още във втората минута имаха отлична опция да открият резултата. Данило бе изведен отдясно, след което центрира чудесно на далечната греда, само че Кристиано Роналдо от непосредствена непосредственост прати топката в навън.

Гостите дадоха отговор минута по-кусно. Ървин Лозано проби по десния фланг, след което върна топката към точката на дузпата към Пьотр Желински. Полякът незабавно насочи изстрел, само че топката мина над вратата.
Двата отбора продължиха да работят във високо движение и офанзивите към една от двете порти се редяха една след друга. В 9-ата минута Федерико Киеза овладя в наказателното поле и стреля незабавно към вратата на Алекс Мерет, само че изстрелът му бе блокиран уверено от Амир Рахмани и топката излезе в ъглов удар. СЛед последвалият корнер Адриен Рабио стреля с глава около левия непряк дирек.

В 11-ата минута Лоренцо Инсиние получи отляво и центрира остро по земя паралелно на голлинията към Ървин Лозано, само че Алекс Сандро с съдбоносен шпагат мазета.
Две минути по-късно Ювентус откри резултата. Федерико Киеза превъзходно преодоля двама бранители на Наполи, след което центрира по земя към точката на дузпата, където Кристиано Роналдо с изстрел в долния десен ъгъл осъществя.

В 16-ата минута " партенопеите " проведоха добра офанзива по левия фланг. Пьотр Желински пропусна технично, след което топката се озова във Фабиан Руис, само че изстрелът на халфа бе доста неакуратен и топката излезе в навън.
Постепенно темпото на игра се поуспокои. Гостите бяха отборът, който владееше контрола на топката, само че домакините бяха добре подредени в личната си половина и не допускаха рискове пред вратата на Джанлуиджи Буфон.

В 37-ата минута Хуан Куадрадо направи превъзходен независим пробив, след което насочи изстрел, само че той бе слаб и Алекс Мерет улови. Наполи отговори три минути по-късно. Лоренцо Инсиние напредна в половината на " бианконерите " и насочи хубав изстрел от отдалеченост, принуждавайки Джанлуиджи Буфон да се намесва уверено и да избива в ъглов удар.
В последната минута от постоянното време на първата част Пьотр Желински се строполи в наказателното поле след прикосновение с Алекс Сандро и изиска дузпа, само че основният арбитър Маурицио Мариани изрично уточни, че такава няма.

Наполи започва нападателно второто полувреме и в 48-ата минута имаше добра опция за възобновяване на равенството. Джовани Ди Лоренцо бе изведен отдясно. Бранителят напредна и насочи изстрел в близкия ъгъл, само че Джанлуиджи Буфон избави.

В 54-ата минута Хуан Куадрадо си освободи пространство и насочи компактен изстрел, който мина около левия непряк дирек. Веднага по-късно резервата Виктор Осимен стрел от въздуха, само че топката мина настрана от вратата.

Натискът на гостите продължи и в 58-ата минута Джанлуиджи Буфон бе заставен за следващ път да се намесва уверено след изстрел на Лоренцо Инсиние.
" Бианконерите " изпитваха компликации при изнасянето на топката от високата преса на " партенопеите ". В 71-ата минута Фабиан Руис насочи компактен изстрел от отдалеченост, само че отново последната бариера пред гола бе Джанлуиджи Буфон, който уверено мазета.

Но макар натиска на Наполи, две минути по-късно Ювентус удвои преднината си. Пауло Дибала получи на границата на наказателното поле и с техничен изстрел в долния десен ъгъл осъществя.

В последната минута на дуела Наполи получи правото да извърши дузпа след нарушаване на Джорджо Киелини. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който с прецизен изстрел в десния ъгъл осъществя.
Източник: fakti.bg