Ювентус победи Монца с 2:1 в мач от 1/8-финалите на

...

Ювентус отстрани Монца и Валентин Антов от Купата на Италия

Ювентус победи Монца с 2:1 в мач от 1/8-финалите на Купата на Италия.

Бианконерите поведоха още в 7-ата минута. Мойзе Кийн засече с глава центриране отдясно на Уестън МакКени, с цел да открие резултата.

Гостите възобновиха равенството на стадион " Алианц " в Торино в 24-ата минута. Матия Валоти засече с глава центриране от корнер на Андреа Колпани.

След почивката българският национал Валентин Антон, който бе титуляр в редиците на Рафаеле Паладино, получи жълт картон за попречване на неприятелски състезател.

Възпитаниците на Масимилиано Алегри продължиха да нападат в търсене на надвит гол. Мойзе Кийн наново изпрати топката в мрежата, само че попадението му бе анулирано заради засада.

Домакините стигнаха до триумфа в 78-ата минута. Федерико Киеза проби по левия фланг, точно през зоната на Вальо Антов, и в стреля с вътрешен фалц в далечния ъгъл за крайното 2:1. Италианският национал бележи за Ювентус за първи път от 378 дни насам - 6 януари 2022 година Това е 10-ото му попадение в конкуренцията.

Ювентус се класира за 16-и следващ 1/4-финал в конкуренцията. В идващия стадий от шампионата отборът ще срещне Лацио..