Ювентус победи Монца с 2:1 като гост в мач от

...

Ювентус е лидер в Серия А след инфарктна победа над Монца

Ювентус победи Монца с 2:1 като посетител в мач от 14-я кръг в Серия А. Грандът от Торино се затрудни, само че въпреки всичко доближи до трите точки в последната минута.

В 11-та минута момчетата на Алегри получиха опция да изпълнят углавен удар след нарушаване против Андреа Камбиасо. Вратарят на Монца - Мичеле Ди Грегорио, избави и дузпата на Влахович, и добавката му.

От последвалия ъглов удар обаче Адриен рабио откри резултата след удар с глава.

За края на второто полувреме двата тима бяха подготвили супер драма.

Първо домакините изравниха посредством Валентин Карбони, който беше прецизен в 91-та минута.

В ответната офанзива обаче Рабио направи страховит пробив и подаде към Федерико Гати, който се разписа и донесе скъпи три точки за " остарялата госпожа''.

Така Ювентус към този момент е водач в класирането с 33 точки, а Монца е на 9-то място с 18 пункта.