Ювентус победи Болоня с 3:0 в предпоследния мач от 8-ия

...

Ювентус не срещна затруднения срещу Болоня

Ювентус победи Болоня с 3:0 в предпоследния мач от 8-ия кръг на Серия А. Филип Костич, Душан Влахович и Аркадиуш Милик се разписаха за " бианконерите ".

Филип Костич откри резултата в 24-ата минута с удар от вътрешността на наказателното поле, откакто приключи контраофанзива.

След почивката Душан Влахович повиши на 2:0. Нападателят засече с глава центриране в наказателното поле на Уестън МакКени. В идната офанзива Аркадиуш Милик оформи крайния резултат с компактен удар в далечния ъгъл.

Името на Леонардо Бонучи също можеше да попадне измежду тези на реализаторите, само че ударът му с глава срещна лявата греда.

Ювентус се изкачи до 7-ата позиция с актив от 13 точки. Болоня остава на тъкмо над чертата - на 17-ото място с 6 пункта.