Ювентус не успя да се справи със съпротивата на Сасуоло

...

Грешка на Буфон коства две точки на Ювентус срещу Сасуоло, Интер има думата

Ювентус не съумя да се оправи със съпротивата на Сасуоло в мач от 14-ия кръг на Серия " А ".

Двубоят на " Алианц Стейдиъм " в Торино завърши при резултат 2:2.

Точни за гостуващия отбор бяха Бога и Капуто, до момента в който за домакините се разписаха Бонучи и Роналдо, вкарал гола си от дузпа.
 Снимка 440863
Източник:

Ювентус нямаше право на неточност, тъй като е притискан от Интер в класирането. Отборът от Милано изостава единствено на две точки от първенците.

Италианският хегемон продължава да е непобеден във всички шампионати през сезона - 15 триумфа и към този момент 4 равенства. Но 12 от успехите са с един гол разлика.

" Бианконерите " завоюваха всичките си 9 досегашни семейства през акцията, като в седем от тях поведоха в резултата.

Днес още веднъж първият гол бе за Старата госпожа, само че победа не беше реализирана.

Бонучи изненадващо даде преднина за домакините след 21 минути игра. Той стреля от далечна отдалеченост, топката се отби в тялото на защитник, заблуди вратаря и влетя в мрежата му.
 Снимка 455368
Източник:

Едва няколко секунди по-късно Бога вкара за 1:1, заличавайки преднината на торинци.

Само две минути след паузата ветеранът Буфон разочарова с вяла интервенция, разрешила на Капуто да вкара за 1:2. Джиджи подцени изстрел на съперниковия футболист, топката се отби в лявата му ръка, отскочи и се запъти неспасяемо към мрежата.
 Снимка 455367
Източник:

В 67-ата минута Ювентус получи право да извърши дузпа. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който бе прецизен за крайното 2:2.
 Снимка 435562
Източник:

Въпреки масирания напън на домакините в заключителните минути, нова смяна в резултата не беше записана.

Сасуоло е един от най-слабите посетители в Калчото и чак в последните си два мача, преди днешния, съумя да завоюва първите си точки надалеч от вкъщи - 1:0 над Верона в града на Ромео и Жулиета и 2:2 с Лече.

" Неровердите " са единствено на четири точки над зоната на изпадащите.