Ювентус не се подаде на разочарованието след отпадането в четвъртфиналите

...

С мощен немски размах Юве крачи към скудетото

Ювентус не се подаде на разочарованието след отпадането в четвъртфиналите на Шампионската лига и се отнесе извънредно професионално към задачата си в Серия А. В 32-ия кръг „ бианконерите” завоюваха изрично семейството си против Сампдория с 3:0 след извънредно мощен мач на бразилското крило Дъглас Коста. Бившият състезател на Байерн Мюнхен даде асистенциите за всичките попадения, като бе свикан на терена по неотложност.

Първото полувреме на „ Алианц Стейдиъм” не беше изключително динамично, като футболистите на Масимилиано Алегри някак не можеха да намерят правилния темп. От унеса ги извадиха две събития. Първото беше чистата головата опция пред Фабио Куалярела в 21-ата минута. Бившият състезател на торинци бе оставен да стреля с глава след центриране от ъглов удар и единствено чудесната интервенция на Джанлуиджи Буфон предотврати попадение.

Другият основен момент беше травмата на плеймейкъра Миралем Пянич. Босненецът бе сменен наложително в 44-ата минута от Коста, а единствено секунди по-късно бразилецът предизвика откриващия гол. Той получи топката отляво и напредна, след което центрира като по конец. Набегът на Марио Манджукич се оказа мистерия за централните бранители на Самп, а хърватинът, който изкара години в Бундеслигата, със зверско воле заби топката под гредата – 1:0.

След почивката без доста старания Юве усили задатъка си. В 60-ата минута Бенедикт Хьоведес стартира офанзивата с пробив отляво, след което комбинира с Дибала към дъгата. Аржентинецът пусна още по-вляво за Коста, който създаде ново чудесно центриране. Хьоведес бе пропуснат при далечната греда и с атрактивен плонж разстреля вратаря Емилиано Вивиано – 2:0.

Четвърт час преди края домакините дефинитивно подпечатаха успеха. Коста показва техническите си умения с отличен пробег отдясно, като се вряза в наказателното поле и потегли към аутлиния. В сетния момент той чукна топката лек обратно, а Сами Кедира я връхлетя с мощен шут – 3:0.

Чак в продължението Самп стигна до втората си чиста обстановка. Лукас Торейра направи опит за дълъг пас към Дуван Сапата, а Даниеле Ругани привидно държеше нещата под надзор. В личното си наказателното поле бранителят загуби равновесие, което разреши на Сапата да излезе очи в очи с Буфон от непосредствена непосредственост. Ветеранът на вратата резервира самообладание и отрази с крайник, а сетне и улови.

Във краткотрайното класиране Юве усили задатъка си на първото място. Тимът на Алегри води с 84 точки пред втория Наполи, който има 78. Сампдория е 9-и в подреждането с 48 пункта.