Ювентус надви Сампдория с 4:2 в 26-ия кръг на Серия

...

Ювентус победи Сампдория в шоу с шест гола

Ювентус надделя Сампдория с 4:2 в 26-ия кръг на Серия А. Бианконерите поведоха с 2:0, само че позволиха два гола за две минути за 2:2. После обаче домакините вкараха още две попадения за триумфа. С трите точки Ювентус се изкачи на седмо място с 38 – четири по-малко от шестия. Сампдория остава на последно място с 12 точки.

Тимът на Масимилиано Алегри поведе още в 11-ата минута. Тогава след центриране от корнер Глейсон Бремер с глава направи 1:0. В 26-ата минута домакините към този момент водеха с 2:0. Фабио Мирети откри Адриен Рабио, а французинът прати топката в горния десен ъгъл на вратата.

Сампдория обаче шокира бианконерите. В 31-ата минута Томазо Ауджело наказа Матия Перин зза 2:1. Минута по-късно към този момент беше 2:2 с попадение на Филип Джуричич.

Ювентус се отърси от шока след почивката и в 65-ата минута поведе с 3:2. Отново се разписа Рабио с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле. Три минути по-късно Юве получи дузпа, само че Душан Влахович уцели гредата. А в добавеното време 20-годишният Матиас Соуле оформи крайното 4:2. Това е първи гол на уругваеца за клуба.
Източник: flashnews.bg