Ювентус (Малчика) победи с 3:2 в Червен бряг местния Партизан

...

Ювентус елиминира Партизан за купата на АФЛ

Ювентус (Малчика) победи с 3:2 в Червен бряг локалния Партизан и се класира за идващия кръг на шампионата за купата на Аматьорската футболна лига. Домакините бяха измежду четирите най-силни тима в конкуренцията през предишния сезон. В мача довечера обаче противникът им стартира по-добре. Асен Медведев откри за гостите в 20-ата минута с удар по диагонала. Той и Румен Миков пропуснаха да усилят задатъка след контраатаки. Опасен удар към отсрещната врата насочи Петьо Славчев. Той асистира и за изравнителното попадение на Станислав Антонов в последните секунди на първото полувреме. Червенобрежкият вратар, който за следващ път показва голмайсторски умения, докара до цялостен поврат в резултата с попадение от фаул в 50-ата минута. После съотборника му Михаил Милчев излезе самичък против противниковия пазач, само че трансферира него и вратата му. Калоян Тодоров пък стреля рисково, само че вратаря на Ювентус се оправи. Така се стигна до 80-ата минута, когато стража на Партизан Георги Милчев фаулира Миков и Александър Скорчев изравни от дузпа. Мартин Милков пък стреля по диагонала за окончателното 2:3 в 87-ата минута.