Ювентус измъкна драматичен успех над последния Салернитана с гол в

...

Ювентус спечели с гол в добавеното време

Ювентус измъкна трагичен триумф над последния Салернитана с гол в добавеното време. През седмицата бианконерите разрушиха същия противник с 6:1 за купата, само че в този момент едвам завоюваха с 2:1. Така Юве продължава преследването на водача Интер. има 48 точки, Ювентус е с 46.

Джулио Маджоре овладя пас на Лоум Чауна в 39-та минута и вкара първия гол в мача. На почивката Масимилиано Алегри направи двойна промяна. Той извади Гати и Костич и пусна в игра Ругани и Илинг Жуниор. Салернитана остана с човек по-малко минути след почивката – голмайсторът Маджоре беше изпъден.

Алегри пусна още един нападател – Милик, и бианконерите се възползваха от това. Самуел Жуниор изравни в 65-ата минута след безредие в наказателното поле. Юве натисна и стигна до трите точки в добавеното време. В 91-ата минута Данило изпрати топката в наказателното поле и Душан Влахович я засече на дузпата, изпращайки неспасяем удар до дясната греда.
Източник: flashnews.bg