Ювентус и Сасуоло играят при резултат 1:0 в последния двубой

...

НА ЖИВО: Ювентус - Сасуоло 1:0

Ювентус и Сасуоло играят при резултат 1:0 в последния дуел от неделната стратегия на 17-ия кръг в Серия А.

Противно на логиката, Сасуоло започва по-агресивно срещата и в първите минути вратата на Войчех Шчесни бе застрашена, само че изстрелите на Филип Джуричич и Джан Марко Ферари не откриха задачата. Постепенно "бианконерите " придвижиха играта в предни позиции и притиснаха противника си.

В 8-ата минута Пауло Дибала центрира технично в наказателното поле, където Кристиано Роналдо надскочи Андреа Консили, само че ударът му с глава мина над напречната греда.

Три по-късно Джанлука Фработа се включи ужасно в офанзивата на домакините и нанесе компактен изстрел, само че Андреа Консили се намеси превъзходно и мазета в ъглов удар.

Двата тима продължиха с високото движение, само че отборите не предприемаха непотребни опасности и резултатът остана неизменен. В 20-ата минута Андреа Пирло бе заставен да направи смяна в състава си, откакто Уестън Маккени получи травма и на негово място се появи Аарън Рамзи.

В 25-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен в наказателното поле, само че изстрелът му бе блокиран превъзходно от Влад Кирикеш.

В 34-ата минута Пауло Дибала се строполи в наказателното поле и аржентинецът незабавно изиска дузпа, само че основният арбитър Давиде Маса бе безапелационен, че такава не би трябвало да бъде отсъдена. Две по-късно Сасуоло провежда бързо нахлуване. Франческо Капуто получи към границата на наказателното поле, само че изстрелът му мина около вратата.

Малко по-късно Аарън Рамзи стреля от отдалеченост като топката профуча около левия непряк дирек. Минути преди края на първото полувреме Андреа Пирло получи нова неприятна вест, откакто трябваше да размени наложително и Пауло Дибала, а на негово място се появи Деян Кулушевски.

В добавеното време на първите 45 минути Сасуоло остана с човек по малко, откакто Педро Обианг получи пряк червен картон за жестоко нарушаване против Федерико Киеза. Веднага по-късно Кристиано Роналдо имаше отличен късмет да открие резултата, откакто Мерих Демирал чукна топката около Андреа Консили, само че португалецът не съумя да засече в опразнената врата.

В петата минута от добавеното време Аарън Рамзи получи в наказателното поле, само че уелсецът се засуети и по-късно подаде към Деян Кулушевски, който се опита технично да осъществя при неналичието на Андреа Консили под рамката, само че топката мина над напречната греда.

HT | Finisce in parità il primo tempo allo Stadium. Buono l’avvio dei bianconeri che prima con e poi con sono andati vicini al vantaggio. Sul finale ci ha provato anche.

Forza, ragazzi! Testa alla ripresa! [0-0]
— JuventusFC (@juventusfc)
Ювентус притисна противника си още през цялото време на второто полувреме. В тези първи минути Деян Кулушевски подаде на Аарън Рамзи в наказателното поле, само че изстрелът на халфа бе блокиран от бранител в бяло.

В 50-ат минут "бинконерите " открих резултт. Данило получи на границата на наказателното поле от Кристиано Роналдо, след което с компактен изстрел прати топката в долния десен ъгъл.

ЮВЕНТУС - САСУОЛО 1:0

1:0 Данило 50'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Войчех Шчесни, Данило, Леонардо Бонучи, Мерих Демирал, Джанлука Фработа, Федерико Киеза, Родриго Бентанкур, Артур, Уестън Маккени, Пауло Дибала, Кристиано Роналдо

Треньор: Андреа Пирло