Ювентус допусна първа грешка от началото на сезона при равенството

...

"Аталанта" спря "Ювентус" в зрелищен мач с четири гола

" Ювентус " позволи първа неточност от началото на сезона при равенството 2:2 с " Аталанта " като посетител. Шампионите на Италия прекъснаха серията си от шест следващи триумфа и към този момент изостават с две точки от едноличния водач " Наполи ".

Тимът на Масимилиано Алегри поведе с 2:0 до 24-ата минута, само че с доста мощна игра домакините от Бергамо стигнаха до точката. Драмата беше цялостна, откакто шест минути преди края Пауло Дибала изпусна дузпа.

Triplice fischio a Bergamo dove si conclude con un pareggio il match fra @Atalanta_BC e @juventusfc! #SerieATIM#AtalantaJuve 2-2 pic.twitter.com/cGLdErCOQw
— Serie A TIM (@SerieA_TIM) October 1, 2017

" Ювентус " стартира доста мощно и в границите на три минути сред 21-ата и 24-ата означи две попадения. Първо Бернардески се разписа, а по-късно подаде на Игуаин за 2:0. Изглеждаше като че ли първенците мъчно ще изтърван седмата си поредна победа, откакто играеха доста решително.

Обратът обаче стартира от Калдара, който е благосъстоятелност на бианконерите, само че играе чартърен в " Аталанта ". Централният бранител се разписа в 31-ата минута и върна домакините в мача.

В началото на втората част Марио Манджукич означи трети гол за " Ювентус ", само че той беше анулиран поради нарушаване на Стефан Лихтщайнер. Реферът Антонио Дамато употребява системата за видеоповторения и отсъди фаул в офанзива, вдигайки жълт картон на швейцареца.

Бившият футболист на
© Reuters

Бившият футболист на " Лудогорец " Хосе Паломино изигра мощен мач за " Аталанта ".

Това като че ли даде криле на домакините, а почитателите на " Стадио Атлети адзури " започнаха да поддържат любимците си неистово. В 67-ата минута Браян Кристанте означи втори гол и шокира първенците.

Все отново 10 минути преди края гостите имаха късмет да стигнат до трите точки, когато реферът отсъди дузпа. Изпълнението се забави след обзор на повторението. Дибала стреля, а топката срещна ръката на Петаня, само че обстановката изглеждаше противоречиво. Все отново близо 4 минути след обстановката Дамато разгласи, че дузпата остава.

Дибала застана зад топката, само че неговият изстрел беше избавен от Етрит Бериша. Това беше и първата дузпа в кариерата на аржентинеца, която той изпуска в Серия А. Досега Дибала беше прецизен при всичките си 13 удара.
Източник: dnevnik.bg