Ювентус докосва седмата поредна титла в Серия А след нова

...

"Ювентус" се доближи до титлата след важен обрат срещу "Болоня" у дома

Ювентус " допира седмата поредна купа в Серия А след нова значима победа. След като завоюваха по трагичен метод дербито с " Интер " в предишния кръг, в този момент хората на Масимилиано Алегри още веднъж трябваше да излизат от сложна обстановка, само че се оправиха против " Болоня " – 3:1 в Торино.

Червено-сините поведоха с гол на Верди, само че " бианконерите " обърнаха след автогол на Де Майо и попадения на Сами Кедира и Пауло Дибала.

До края на сезона " Ювентус " има два мача – против " Рома " на " Олимпико " и с " Верона " вкъщи. " Бианконерите " водят със седем точки пред " Наполи " и при неверна стъпка на неаполитанците на следващия ден с " Торино " на " Сан Паоло ", ще са първенци. " Наполи " ще остане в борбата за купата само при победа над " биковете ".

Гостите от Емилия-Романя изненадващо водеха след първото полувреме, когато прецизен беше Симоне Верди. Нападателят на " Болоня " се разписа в 30-ата минута от дузпа, откакто Даниеле Ругани извърши нарушаване.

Fischio finale! Vittoria della @juventusfc, che ottiene i tre punti e sale a quota 91 in classifica! #JuveBologna termina 3-1! #SerieATIMpic.twitter.com/q6L2H1SpY8
— Serie A TIM (@SerieA_TIM) May 5, 2018

Голяма виновност за дузпата обаче има Джанлуиджи Буфон, който подаде неопределено на Ругани и го принуди да прави фаул.

Изстрелът на Верди от 11-те метра беше и единственият прецизен удар на " Болоня " преди почивката. Тимът на Роберто Донадони не блестеше с нищо на " Алианц стейдиъм ", само че игра дейно.

През втората част " Ювентус " подвигна темпото, а основна се оказа и промяната на почивката. Алегри извади Блез Матюиди и пусна Дъглас Коста, а бразилецъв раздвижи играта. В 52-ата минута " Ювентус " изравни с помощта на автогол на Себастиен Де Майо.

Френският бранител опита да почисти остро центриране на Куадрадо, само че прати топката в личната си врата, изнендвайки и стража си Антонио Миранте.

Въпреки ранното попадение " Болоня " опита да отговори и стигна до рисков удар на бранителя Емил Крафт. Шведският футболист се озова на отлична позиция, само че Буфон избави изстрела му.

Секунди след заплахата пред вратата на " бианконерите ", те съумяха да изнесат играта и да вкарат гол след контраофанзива. В 64-ата минута Сами Кедри изведе домакините напред.

Дъглас Коста центрира отляво, вратарят Миранте увисна, а пласираният чудесно Кедира без проблем вкара в опразнената врата. Големия удар по упоритостите на " Болоня " беше пет минути по-късно Дибала оформи крайния резултат.

Масимилиано Алегри не беше удовлетворен от първата част, която изигра неговият тим.
© Reuters

В основата на третия гол беше Коста, който нахлу по левия фланг и откри нахлуващият на скорост Дибала, а той беше прецизен – 3:1.

До края на мача се игра пред вратата на Миранте, който имаше много работа. Гостите не стигнаха до нищо в офанзива с изключение на един слаб изстрел на резервата Матиа Дестро.
Източник: dnevnik.bg