Юристите – медиатори, които успешно преминаха подбора за съдебни медиатори

...
Юристите – медиатори, които успешно преминаха подбора за съдебни медиатори
Коментари Харесай

Сертифицираха одобрените 15 медиатори към Окръжния съд във Варна

Юристите – посредници, които сполучливо минаха подбора за правосъдни посредници в Окръжен съд – Варна, получиха документи заспециализираното образование, в което бяха включени. Те са издадени от Висшия правосъден съвет и им бяха връчени от ръководителя на институцията арбитър Марин Маринов. На церемонията участваха и обучителите - арбитър Десислава Жекова и Ралица Райкова, както и координаторите на правосъдния Център за медиация Нора Великова от Окръжен съд – Варна и Веселина Тодорова  от Районен съд – Варна.

" Предимствата на медиацията са безспорни. Този различен прийом за разрешаване на споровесе ползва в доста европейски страни. Очевидно и ние като останалите ще преминем по- муден път по нейното внедряване, само че имам вяра, че това е въпрос единствено на време и работа “ уточни във встъпителните си думи ръководителят на Окръжен съд – Варна, арбитър Маринов. 

Присъстващите посредници споделиха, че след решението на Конституционния съд, с което законовите промени, касаещи въвеждането на първа медиационна среща по някои типове каузи, не ги е обезсърчило. Напротив, имат вяра че способът е метод спорещите страни още веднъж да си приказват и благодарение на посредника да намерят най- положителното допустимо решение за своя спор.

Съдиите от Окръжен съд – Варна благодариха на посредниците за мотивацията и желанието да покачат своята подготовка, и готовността им да одобряват медиацията като своя идея.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР