Юношите старша възраст на Черно море победиха Левски с 2:0

...

Черно море удари Левски и излезе на първо място при 19-годишните

Юношите старша възраст на Черно море победиха Левски с 2:0 в мач от 6-ия кръг на Елитната група до 19 години. “Моряците ” играха по-добре през целия дуел и справедливо завоюваха трите точки.

``

Денислав Ангелов откри резултата в средата на първото полувреме. Мартин Милушев центрира отдясно след хубава флангова офанзива, а Ангелов с глава осъществя за 1:0. Малко преди попадението Денислав Ангелов проби мощно отдясно и центрира в наказателното поле към Радослав Златев, който от дребния пенел стреля във вратаря. До края на първата част стражът на варненци Стефан Петков се регистрира с две страхотни спасявания.

Момчетата на Мартин Христов започнаха добре втората част и в 60-ата минута Даниел Стоянов с глава вкара втори гол. Веднага по-късно Денислав Ангелов удари греда, а Велислав Василев изпусна да направи резултата типичен на два пъти.

В 65-ата минута Златин Станков бе заменен наложително. При едно прикосновение младият футболист на варненци падна на рамото си и не съумя да продължи срещата. В 70-ата минута Левски остана с човек по-малко, откакто техен футболист бе изпъден за втори жълт картон. До края на срещата Денислав Ангелов излезе самичък против вратаря, само че не сгреши а стражът Стефан Петков майсторски избави удар от надалеч на гостите.

Така с триумфа Черно море повежда в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга. При триумф на следващия ден на ЦСКА, които гостуват на Царско село, армейците ще се изравнят с варненци по точки, само че поради по-добрата голова разлика ще изместят “моряците ” на втора позиция.

В идващия кръг Черно море гостува на Монтана. Мачът е на 21 септември, събота, от 17 часа.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Златин Станков (65-Кристиан Парашкевов), Даниел Стоянов, Росен Стефанов, Мердин Адем, Павел Георгиев, Калин Георгиев (85-Паоло Пасков), Мартин Милушев, Радослав Златев (75-Светослав Николов), Велислав Василев, Денислав Ангелов.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!