Юношеският отбор на България до 15 години победи Косово с

...

Футболните национали U15 победиха Косово в контролна среща

Юношеският тим на България до 15 години победи Косово с 2:0 в контролна среща, която се игра въз основата на БФС в Бояна. Мачът е част от подготовката на тима за идните квалификации през идващия спортно-състезателен сезон.

Селекционерът на България Йордан Петков не можеше да разчита на трима от най-хубавите български гении в тази възраст – Кристиян Горянов, Стивън Жерард и Марто Бойчев. Но пък даде късмет и на няколко нови лица да покажат качествата си. И всички момчета оправдаха изцяло доверието, като преобладаваха през съвсем цялото време на дуела.

Българският тим откри резултата още в 1-ата минута посредством нападателя на Ботев (Пловдив) Димитър Урумов. Той получи топката пред наказателното поле, влезе на скорост и с акуратен удар прониза вратаря Исмаил Хасими.

След гола българският тим продължи да диктува темпото и стигна до второ попадение в 20-ата минута. Стражът на косоварите мазета топката след центриране от ъглов удар, само че тя попадна на крайници на Илиян Гатински, който би мощно и макар рикошет, съумя да я прати за повторно във вратата. След гола момчетата на селекционера Йордан Петков продължиха да диктуват темпото и можеха да стигнат до нови два гола, само че в първия случай пловдивчанинът Калоян Божков от Лудогорец стреля едва и неопределено по диагонала в навън. Пет минути преди края на първата част Мартин Колев можеше да бъде по-прецизен, само че шутът му от десетина метра беше блокиран от бранител.

След почивката и двамата треньори направиха много смени, само че България продължи да управлява събитията на терена. В 67-ата минута Димитър Челебиев можеше да бъде по-точен след избита топка от ъглов удар. Три минути преди края пък Радослав Караманов получи дълъг пас през отбраната, само че вратарят на Косово излезе прозорливо и улови кълбото.

Двата тима ще се срещнат още един път – на 10 юни (събота), още веднъж от 11.00 часа въз основата в Бояна.

Състав на България: Пламен Пенев, Мартин Портарски, Кристиян Гиздев, Николай Любомиров, Александър Сергеев, Сашо Грънчаров, Калоян Божков, Димитър Челебиев, Димитър Урумов, Васил Василев, Илиян Гатински (второ полувреме: Радослав Караманов, Никола Генчев, Радостин Стоилов, Валентино Върбанов, Максимилиан Лазаров, Димитър Александров).